۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۲
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83578098
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشت ۸۷ هزار نهال، ۱۴ آذر در یزد

یزد _ایرنا_ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: روز ۱۴ آذر ۸۷ هزار اصله نهال با شعار نهالکاری همگانی برای ایران سبز در استان کاشته می‌شود.

محمدرضا آخوندی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران  افزود: این تعداد نهال در ۶۲۰ هکتار  در ۲ بخش بیابان و جنگل در شهرستان های بافق و خاتم کشت می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲ هزار اصله نهال در سطح ۱۲۰ هکتار از گونه های "بنه و بادام کوهی" در حوزه جنگل در شهرستان خاتم و همچنین ۷۵ هزار اصله گونه "تاغ" در سطح ۵۰۰ هکتار در بخش بیابان در بافق  غرس می شود.

آخوندی ادامه داد: تمام مقدمات برای کاشت آنها آماده سازی شده است.

وی با اشاره به اهمیت جنگل‌کاری تصریح کرد:تغییر اقلیم تقربیا همه دنیا را درگیر کرده و کشت درختان و فضای سبز یک ضرورت انکارناپذیر است.

وی عملیات بیولوژیک درسطح ۱۴ هکتار در شهرستان‌های میبد و بافق و بذرکاری در سطح ۵۸۰ هکتار در اشکذر، میبد، اردکان، تفت، بهاباد و یزد را از دیگر برنامه های در دستور کار این اداره کل بیان کرد. 

۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار سفر رییس جمهوری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال در سفر رییس جمهوری در بخش بیابان و اجرای طرح  کاداستر اراضی استان مصوب شد.

وی افزود: از این میزان ۵۰ میلیارد ریال  بخش کاداستر اراضی در سال ۹۹ و ۵۰ میلیارد ریال هم به بخش بیابان در سال ۹۸ در نظر گرفته شد. 

آخوندی تصریح کرد: همچنین از مبلغ یاد شده ۲۵۰ میلیارد ریال به بخش بیابان در سال ۹۹ مصوب شد. 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این امسال ۳۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به بخش بیابان و آبخیزداری اختصاص یافت. 

این مسول  با بیان اینکه تاکنون  ۳۰ درصد مبلغ یاد شده تخصیص یافته است گفت: همچنین  ۵۰ درصد اراضی استان طرح کاداستر آن انجام شده است که برای مابقی به ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است. 

۹۸ درصد از مساحت استان به وسعت هفت میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی به خود اختصاص داده است که ۳۸ درصد عرصه‌ها به میزان بیش از ۲ میلیون و ۶۵۰هزار هکتار اراضی بیابانی را شامل می‌شود.

۱۳ منطقه تحت فرسایش بادی در استان یزد شناسایی‌شده است که مساحتی افزون بر یک‌میلیون و ۲۱۲ هزار هکتار را شامل می‌شود این کانون‌ها تقریباً در تمام شهرستان‌های استان پراکنده‌اند.

۱۴ آذر ماه ۱۴ میلیون نهال در سراسر کشور غرس می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =