تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در ایلام به ۱۵ نفر رسید

ایلام - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تعداد داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان به ۱۵ نفر رسید.

محمد نوذری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز فرآیند ثبت نام داوطلبان همزمان با سراسر کشور از دیروز تا کنون ۱۲ نفر به عنوان داوطلب حوزه انتخابیه شمال به فرمانداری ایلام و ۹ نفر نیز به عنوان داوطلب حوزه جنوب به فرمانداری دهلران مراجعه کردند.

وی یادآور شد: امروز در مجموع ۶ نفر برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به فرمانداری های ایلام و دهلران مراجعه کردند که چهار نفر برای حوزه انتخابیه شمال و ۲ نفر نیز برای جنوب استان بوده است.

نوذری اضافه کرد: همه داوطلبان استان ایلام همزمان با سراسر کشور از یکشنبه ۱۰ آذر ماه به مدت یک هفته از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر مهلت دارند برای ثبت‌نام به فرمانداری شهرستان‌های ایلام و دهلران مراجعه کنند.

وی افزود: داوطلبانی که خارج از استان هستند نیز برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کنند و همچنین کسانی که در خارج از کشور هستند نیز در همه سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و دفاتر سیاسی جهموری اسلامی ایران ثبت‌نام کنند.

نوذری درباره میانگین سنی داوطلبان هم یادآور شد: سن همه داوطلبان باید بین ۳۰ تا ۷۵ سال باشد و حداقل مدرک تحصیلی برای آنها نیز  کارشناسی ارشد یا معادل آن است.

وی تاکید کرد: تمام متقاضیان ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در مدت یاد شده به حوزه‌های انتخابیه مورد نظر خود مراجعه کنند و مهلت قانونی ثبت‌نام تا ۱۶ آذرماه دیگر قابل تمدید نیست.

رئیس ستاد انتخابات و معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: بررسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره قبل نشان می‌دهد تنها ۲ بار سرنوشت انتخابات در دور اول مشخص شده و هشت بار معادل ۸۰ درصد به دور دوم کشیده شده است.

وی تعداد شعب اخذ رای در انتخابات مجلس در این استان را ۵۵۰ شعبه عنوان کرد و افزود: از این تعداد  ۳۶۸ شعبه ثابت و ۱۸۲ شعبه سیار است که این تعداد در انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی در استان ۵۳۱ شعبه بود. 

اصل و یک نسخه از تصاویر تمامی صفحه‌های شناسنامه، اصل و یک نسخه تصویر پشت و رو از کارت ملی، یک قطعه عکس ۴×۳ جدید پشت‌نویسی شده، اصل آخرین مدرک تحصیلی و یک نسخه تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت و یا مدرکی معتبر دال بر معافیت دائم داوطلب به همراه یک نسخه تصویر آن، اصل مدرک ایثارگری (جانباز، آزاده و فرزند شهید) یا گواهی ایثارگری برای رزمندگان و یا حداقل ۶ ماه سابقه رزمندگی به همراه یک نسخه تصویر آن، اصل گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال در پست و مشاغل موضوع ماده ۲۹ انتخابات برای ثبت‌نام همه داوطلبان الزامی است.

پنجشنبه هفته گذشته رزمایش سنجش سیستم‌های الکترونیکی ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه دارد.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =