شمار داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان شمالی به ۱۴ نفر رسید

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی اعلام کرد: در دومین روز نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان ۹ نفر ثبت‌نام کردند که بر این اساس، شمار داوطلبان به ۱۴ نفر رسید.

ولی الله حیاتی شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز، در حوزه انتخابیه بجنورد ۷ نفر، شیروان ۲ نفر و در حوزه مشترک قوچان و فاروج نیز یک نفر نامنویسی کرده است.

وی افزور: دیروز هم ۵ نفر داوطلب نامزدی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت‌نام کرده بودند.

حیاتی اظهار داشت: در ۲ روز سپری شده از آغاز نامنویسی داوطلبان نامزدی در انتخابات مزبور، ۸ نفر در حوزه انتخابیه بجنورد، ۴ نفر در حوزه انتخابیه اسفراین و ۲ نفر در حوزه انتخابیه شیروان ثبت نام کرده اند.

وی افزود: شمار ثبت نام کنندگان در حوزه انتخابیه مشترک فاروج (خراسان شمالی) و قوچان (خراسان رضوی) نیز در نخستین روز نام نویسی ۴ نفر بود که امروز با ثبت نام یک نفر،  به ۵ نفر رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: همزمان با نام‌نویسی هر داوطلب، استعلام وی به صورت برخط (آنلاین) به مراکز چهارگانه ارسال شده و نتیجه آن نیز در ۲۴ ساعت به اطلاع وی خواهد رسید.

کار نامنویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه - دیروز - در کشور آغاز شد که این روند تا ۱۶ آذرماه جاری ادامه خواهد داشت.

نامنویسی داوطلبان نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان نیز از ۱۵ آذر آغاز می شود که به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در این مجلس نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =