۲۳۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی از مراکز عرضه بیجار کشف و ضبط شد

سنندج - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: نیروهای این شبکه از ابتدای هفته جاری ۲۳۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی تاریخ مصرف گذشته و فاسد را از مراکز عرضه، اماکن تهیه غذای آماده و رستوران‌های این شهرستان کشف و ضبط نمودند.

هادی اسکندری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازدید ضربتی بازرسان شبکه دامپزشکی با هدف تامین سلامت شهروندان و نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی این مقدار فرآورده فاسد جمع آوری و معدم شد.

وی افزود: این بازدیدها به صورت منظم و مداوم از مراکز عرضه فرآورده های دام و طیور خام صورت می گیرد که در سه روز اخیر از بازرسی مراکز عرضه، رستوران ها و مراکز تهیه غذای آماده شهرستان بیجار این میزان فرآورده های خام دام و طیور فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف و به طریق بهداشتی معدوم سازی شد.

اسکندری به شهروندان توصیه کرد فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تأمین و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی و همچنین تاریخ تولید و انقضا بر روی مواد پروتئینی توجه کافی داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ۳۸۲۲۳۹۹۱، ۳۸۲۳۶۶۸۴ شبکه دامپزشکی بیجار اطلاع دهند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =