کمک ۳۵ میلیارد ریالی مردم آذربایجان‌شرقی به زلزله‌زدگان

تبریز - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از کمک ۳۵ میلیارد ریالی مردم نیکوکار استان به زلزله‌زدگان میانه و سراب خبر داد.

یونس فاتح روز دوشنبه در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله در میانه و سراب مددجویان تحت حمایت ساکن در این مناطق متحمل خسارت هایی شدند به طوری که منازل مسکونی بیش از ۵۷۵ خانواده تحت حمایت دچار تخریب کلی یا آسیب عمده شد.

وی ادامه داد: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله‌زده نیازمند ساخت و بازسازی فوری واحدهای مسکونی مددجویان با کمک نیکوکاران هستیم و از مردم می خواهیم در این راه ما را تنها نگذارند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با قدردانی از همدردی کم نظیر مردم با زلزله زدگان افزود: مردم نیکوکار تاکنون حدود ۳۵ میلیارد ریال به کمیته امداد جهت امدادرسانی به زلزله زدگان کمک کرده اند.

وی ادامه داد: در کنار کمک های مردم از اقصی نقاط کشور، ۱۰۰ دستگاه بخاری از کشور بحرین نیز در اختیار کمیته امداد جهت اهدا به زلزله زدگان قرار گرفته است.

فاتح همچنین با اشاره به کمک های مردم سیل زده استان لرستان به زلزله زدگان آذربایجان شرقی گفت: لرستانی های خیّر که اوایل امسال گرفتار حادثه سیل شده بودند، مردم زلزله زده میانه و سراب را تنها نگذاشته و بیش از یک میلیارد ریال کمک کرده اند.

وی همچنین به سفر اخیر رئیس کمیته امداد کشور به روستای زلزله زده ورنکش اشاره کرد و افزود: در سفر آقای بختیاری به ورنکش کلنگ احداث واحدهای مسکونی مددجویی در این روستا به زمین زده شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به پویش مردمی «سهم من از سقف تو» تاکید کرد: مردم نیک اندیش می توانند از طریق شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* کمک های خود برای بازسازی منازل مددجویی زلزله زده را در اختیار کمیته امداد قرار دهند.

در زمین لرزه ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان ماه جاری در شهرستان های میانه و سراب بیش ازز ۵ هزار واحد مسکونی تخریب شدند یا آسیب دیدند.

این زمین لرزه ۵ فوتی داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =