نصیرزاده: تلاش داریم تیم‌های باکیفیتی در باشگاه‌های کشتی جهان حضور یابند

تهران - ایرنا - رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه پیگیری لازم برای حضور تیم کشتی آمریکا در جام باشگاه‌های را انجام دادیم گفت: تلاش داریم تا تیم‌های با کیفیتی در این پیکارها حضور یابند.

«عبدالمهدی نصیرزاده» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی چین به طور حتم در جام باشگاه‌های جهان حضور خواهند یافت و تیم کشتی آزاد روسیه نیز اعلام آمادگی کرده و با کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه نیز در این خصوص در حال رایزنی هستیم و تلاش داریم تا تیم‌های با کیفیتی در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کنند.

وی اظهار داشت: البته برای حضور تیم کشتی آزاد آمریکا نیز صحبت‌هایی را با «هومن توکلیان» سرپرست ایرانی تیم کشتی آزاد آمریکا و عضو هیات رییسه شورای کشتی آسیا انجام دادیم که اعلام کرد که برنامه‌های کشتی فدراسیون آمریکا بسیار منظم است و شاید به دلیل همین نظم و برنامه‌ریزی نتوانند به ایران بیایند وگرنه آنها هیچ محدودیتی برای حضور در جام باشگاه‌های جهان ندارند.

نصیرزاده بیان داشت: امروز هم با فدراسیون کشتی آلمان برای حضور در جام باشگاههای جهان صحبت کردیم. لیگ این کشور با حضور 8 تیم برگزار می‌شود به گونه‌ای که مسابقات هر هفته 5 وزن در کشتی آزاد و 5 وزن دیگر در کشتی فرنگی است و همزمان برای هفته‌های بعدی وزن‌ها در کشتی آزاد و فرنگی جابجا می‌شوند. البته با فدراسیون کشتی هند که لیگ کشتی دارند نیز صحبت شد که بعید به نظر می‌رسد، شرکت کنند.

وی یادآور شد: البته با توجه به شرایط موجود احتمال حضور آمریکا در جام باشگاه‌های جهان کم است و  «هومن توکلیان» سرپرست تیم ملی کشتی آزاد این کشور موضوع حضور این تیم را رد نکرد و قرار شد که رایزنی جدی را با مسوولان فدراسیون کشتی آمریکا انجام و به ما اطلاع دهد.

رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: جام باشگاه‌های جهان ایده‌ای جدید از سوی ایران است که مخالفان و موافقانی دارد اما آنچه که اهمیت دارد این است که اگر بخواهیم صنعت را وارد کشتی کنیم، نیازمند برگزاری چنین مسابقه‌های هستیم. به نظرم یکی از دلایلی که سبب شد 15 تیم در لیگ کشتی آزاد و فرنگی کشورمان حضور یابند راهیابی تیم‌های اول و دوم در جام باشگاه‌های جهان بود.

وی تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم که مانند لیگ داخلی، جام باشگاه‌های جهان با کیفیت برگزار شود اما برخی اتفاقات مانند تعویق جام جهانی کشتی و اتفاقاتی که در پشت پرده این اتفاق بود، به برگزاری جام باشگاه‌های جهان آسیب زد، چرا که اولین شاخصه و مقوله‌ای که سبب می‌شود تیم‌های ورزشی در رقابت‌های بین‌المللی حضور یابند بحث امنیت است که تعویق جام جهانی کشتی در رسانه‌های بیگانه بازتاب خبری بدی داشت و سبب شد که اکنون حتی ما حاضریم پول بلیت تیم‌های شرکت کننده را پرداخت کنیم باز هم محدودیت‌هایی را دارند.

نصیرزاده در عین حال گفت: با توجه به دوستان خوبی که در سایر کشورها داریم و همچنین ایرانیان علاقمند به کشتی که در فدراسیون کشتی برخی کشورها مانند جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و آمریکا فعالیت و یا حتی مسوولیت دارند سعی داریم از ظرفیت عاطفی و دوستانه آنها استفاده کنیم و تیم‌های خوب و کشتی‌گیران با کیفیتی را در جام باشگاه‌های جهان داشته باشیم.

وی یادآور شد: البته اکنون شرایط به این گونه‌ای نیست که تیمی از کشورهای دیگر تمایل به حضور نداشته باشند بلکه اگر بخواهیم می‌توانیم 20 تیم را نیز به کشورمان بیاوریم اما سعی داریم که تیم‌های با کیفیتی حضور داشته باشند که به درد کشتی ما بخورند و تور رقابت و توازن رقابتی ایجاد کنند.

رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی در خصوص پرداخت نشدن مبلغ قرارداد اعضای تیم کشتی دانشگاه آزاد خوزستان گفت: خوشبختانه بیشتر تیم‌های حاضر در لیگ محدودیت و مشکلی برای پرداخت به کشتی‌گیران خود نداشتد اما برخی تیم‌ها مانند دانشگاه آزاد قوانین و بروکراسی خاص خودشان را دارند که گاهی پرداخت حقوق زمان می‌برد و چیزی که مهم است اینکه دانشگاه آزاد سبقه خوبی در تیم‌داری دارد و همین الان در 20 رشته ورزشی تیم‌داری می‌کند و به طور حتم قرارداد کشتی‌گیران خود را پرداخت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =