تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در استان سمنان به ۱۹ نفر رسید

سمنان- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: در دومین روز از ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ثبت نام ۱۰ نفر، تعداد داوطلبان نمایندگی این مجلس در استان سمنان به ۱۹ نفر رسید.

حبیب‌الله خجسته پور  عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در دومین روز ثبت نام، چهار آقا در حوزه انتخابی سمنان، مهدیشهر و سرخه، ۲ آقا در حوزه انتخابی گرمسار و آرادان، چهار نفر شامل سه آقا و یک بانو در حوزه انتخابی شاهرود و میامی برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۰ داوطلب ثبت نامی روز دوم، یک نفر مدرک تحصیلی دکترا و ۹ نفر مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس دارند.

رییس ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به بازه سنی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در میان داوطلبان ثبت نامی روز دوم، چهار نفر در بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، یک نفر در بازه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، سه نفر در بازه سنی ۴۱ تا ۴۵ سال،  یک نفر در بازه سنی ۵۱ تا ۵۵ سال و یک نفر نیز در بازه سنی ۶۶ تا ۷۰ سال هستند.

این تعداد داوطلب با حضور در فرمانداری های شهرستان سمنان، گرمسار، دامغان و شاهرود استان سمنان خود را برای حضور در مجلس شورای اسلامی داوطلب کردند.

در اولین روز ثبت نام یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ۹ نفر داوطلب شده بودند.

داوطلبان ثبت نام در انتخابات مجلس تا ساعت ۱۸ روز شانزدهم آذر ۹۸ فرصت دارند با ارائه مدارک لازم در مراکز تعیین شده در فرمانداری ها، وزارت کشور و یا نمایندگی های سیاسی ایران در سایر کشورها ثبت نام کنند.  

استان سمنان با جمعیت ۷۰۲ هزار نفری ۴ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط