برج میلاد ناپدید شد

تهران- ایرنا- برج میلاد به عنوان یکی از نمادهای پایتخت که از تمامی مناطق تهران قابل رویت است عصر امروز(دوشنبه) به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش دید افقی دیگر قابل رویت نیست.

در یازدهمین روز از ماه آذر، هوای تهران با افزایش غلظت آلاینده ها و به خاطر پایداری جوی و سکون هوا آلوده است و ۸ روز کیفیت هوای این استان برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) و یک روز برای همه افراد جامعه ناسالم شده است.

در همین راستا کمیته اضطرار در استان تشکیل شده و تصمیم هایی برای کاهش آلودگی هوا و سلامت شهروندان گرفته شده است که تعطیلی سه روزه مهدهای کودک، پیش دبستانی و ابتدایی در پنجم، نهم و دهم آذر و اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل، ممنوعیت تردد کامیون ها  از جمله این موارد بود.

هم اکنون نیز بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص لحظه ای از لحاظ افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون به ۱۵۱ و ناسالم برای همه افراد جامعه اعلام شده است.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۵و نیم از ۱۳۶ به ۱۵۱ واحد رسید.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۶۶ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه۱) با شاخص ۷۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب بیشترین و کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

همچنین بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران با نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر امروز افزایش ابر و از غروب بتدریج بارندگی از غرب و شمال استان آغاز می شود که در تهران و مناطق جنوبی بارش باران و در مناطق شمالی و ارتفاعات بارش باران و برف پیش بینی می شود.

وضعیت هوای تهران امشب و فردا نیازمند وزش باد و بارش بارانی است تا غبار از شهر را بزداید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =