نمایشگاه توانمندی‌های هنری معلولان آستارا دایر شد

آستارا - ایرنا - نمایشگاه صنایع دستی و آفریده‌های هنری معلولان هنرمند، به مناسبت هفته گرامیداشت این قشر از جامعه و با هدف معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های آنها در آستارا دایر شد.

فرماندار آستارا روز دوشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه در سالن معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گفت: برنامه های فرهنگی و هنری زمینه شکوفایی استعدادهای معلولان را فراهم می کند و این افراد با وجود محدودیت های جسمی، کارهای بزرگی انجام می دهند.

حسن رستم زاد افزود: معلولان، الگوهای اراده در جامعه هستند و در استفاده از امکانات عمومی و تردد در معابر، نباید مشکلی داشته باشند و تلاش مضاعف بهزیستی برای تحول حوزه های اجتماعی ضروری است.

وی ادامه داد: دولت از طریق سازمان بهزیستی به مراکز نگهداری معلولان کمک می‌کند و باید به مهارت‌آموزی و رفع نیازهای جامعه هدف در این شهرستان، بیشتر توجه‌ شود.

رئیس اداره بهزیستی آستارا هم گفت: در این نمایشگاه حدود ۱۰۰ اثر نقاشی و صنایع دستی ۱۰ معلول هنرمند به مدت چهار روز از ساعت هشت تا ۱۴ در معرض دید قرار گرفته است.

فریبرز خورشیدی افزود: برای معلولان ذهنی، خدمات هنر درمانی ارائه می شود و رشد شناخت، اعتماد به نفس، مهارت‌های جسمی و حرکتی و توانایی‌های ادراکی از مزیت‌های آن است.

وی ادامه داد: اجرای طرح سی بی آر شهری یا خدمات توانبخشی جسمی از سال ۹۵ برای نخستین بار در کشور، در آستارا آغاز شد و تاکنون ۷۳۱ معلول شناسایی شده است.
فرماندار و جمعی از مسئولان آستارا امروز از مرکز نگهداری معلولان جسمی حرکتی در روستای ویرمونی این شهرستان بازدید کردند.

۹ تا ۱۵ آذرماه هفته معلولان است.

 بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =