۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۶
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83577689
۰ نفر

برچسب‌ها

آداب و رسوم کردستان به برزیل رفت

سنندج - ایرنا - نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان کردستانی با موضوع فرهنگ ایران و آداب و رسوم مردمان این استان به مدت ۲ هفته در برازیلیا پایتخت برزیل پذیرای علاقمندان است.

مربی نقاشی این کودکان و نوجوانان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه شامل آثار نقاشی ۳۱ کودک و نوجوان کردستانی و ۳۰ اثر از تصویرسازی‌های خود او است که با همکاری فرهنگ سرای پیراسیکا در کشور برزیل برپا شده است.

نگین وکیلی از نقاشان و تصویرگران نام آشنای کردستانی اظهار داشت: این نمایشگاه به واسطه آشنایی وی با تصویرسازهای بین المللی برگزار شده که در نقاشی های آنها آداب و رسوم کردستان به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه در این نقاشی‌ها از تکنیک‌های بسیار تنوع و رنگارنگی استفاده شده است، اضافه کرد: این آثار ترکیب  آب‌رنگ، گواش، پاستل و کلاژ بوده و سن شرکت کننده‌ها در این نمایشگاه ۵ تا ۱۴سال است.

وکیلی با بیان اینکه همه این افراد هنرجویان خوش ذوق و با پشتکار آموزشگاه هنرهای تجسمی رویای رنگی هستند، یادآور شد: در ابتدا برپایی این نمایشگاه برای یک هفته برنامه ریزی شده بود که با توجه به استقبال گسترده مردم از نمایشگاه زمان آن یک هفته دیگر تمدید شده است.

وی استقبال مردم و نقاشان برزیلی از این نمایشگاه را مایه قوت قلب و انگیزه برای برگزاری چنین نمایشگاه‌های در سایر کشورهای اعلام کرد و گفت: در این راستا از هیچ تلاشی برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم ایران دریغ نخواهد کرد.

این نقاش سنندجی با بیان اینکه برای تمامی شرکت کننده‌ها گواهی برگزاری نمایشگاه گروهی به نام (رویای رنگی بچه‌های کردستان) صادر می‌شود، افزود: آثار نقاشی ایسا ابراهیمی، ژینا صفاری، ایلین خلیلی، ارینا فاطمی، سنبل وکیلی، ارسام فاطمی، ماننارضایی، پردیس نعال، موژان‌فاروقی، ویان شاهمرادیان، وییانا علی پناهی فرد، ‌جوانا راستبین، ‌جوانا احمدپناه، بژویناسکندری، ‌یسنانیکخو، ‌متین رحیمی، ‌کارن حیدری و باران برزگران در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی یادآور شد: دیگر شرکت کنندگانی که آثارشان در این نمایشگاه عرضه شده پارسامرادی، ‌ستایش مرادی، ‌هدیکا مرادی، ارمین عطایی، ارینا وهابی فرد، رامیلا گنجی، ارنیکا شافعی، کانی هوریجانی، مرضیه احمدی قیداری، پریا خلیلی، سروینا نیک نفس، موژان سرایداری و ژوان نعمتی هستند.

از جمله آثار وکیلی می توان به تصویرگری کتاب های چشم باد سرد از شیرکو بی‌کس چاپ نروژ، آسمان گره نمی‌خورد و فرشتگان یک لنگه پا و برگزاری چندین نمایشگاه از آثار وی در کشورهای مختلف اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها