۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83577687
۰ نفر

برچسب‌ها

ارائه برنامه آموزشی احیاء قلب در بوستان قدس رشت

رشت - ایرنا - همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک خان برنامه آموزشی، جنبش احیا قلب امروز دوشنبه در پارک قدس شهر رشت برگزار شد. 

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این برنامه آموزشی به خبرنگار ایرنا  گفت: آموزش احیاء پایه در راستای اهمیت آموزش همگانی در سطوح مختلف جامعه و شهروندان از اهداف برگزاری این برنامه  است.

طاهره زاهد صفت با تاکید بر ضرورت توجه به اهمیت یادگیری کمک های اولیه اظهار داشت: آموزش احیای پایه شامل نحوه صحیح انجام ماساژ قلبی در مواقع بروز اتفاق در خارج از مراکز درمانی، اهمیت بسزایی دارد.

این برنامه با همکاری مرکز فوریت های پزشکی، سوپروایزرین آموزش، آموزش سلامت و پرستاران مراکز آموزشی و درمانی رشت برگزار شد.

در این برنامه به جمعی از شهروندان آموزش های احیای پایه ارائه شد.

پلمپ آرایشگاه زنانه در رشت 

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از تعطیلی یک آرایشگاه زنانه در رشت به دلیل دخالت در امور درمانی و انجام اعمال جراحی غیرمجاز خبر داد. 

زهره تیموری افزود: این آرایشگاه زنانه در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره برخورد قانونی با سالن های زیبایی که مجاز به ورود به حیطه پزشکی و دخالت در امور درمان نیستند، تعطیل شد.

وی بیان داشت: پیرو شکایات دریافتی مردمی، تیم بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه به همراه کارشناس سازمان تعزیرات حکومتی گیلان، ضمن بازدید از یک آرایشگاه زنانه، محل موسسه به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمانی، انجام اعمال جراحی غیر مجاز و تهدید علیه سلامت عمومی تعطیل و پرونده برای برخورد قانونی از طریق کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه به مراجع قضایی مربوطه ارجاع داده شد.

وی اظهار داشت: با توجه به فعالیت این قبیل از مراکز به صورت مخفیانه، مردم در صورت مشاهده این موارد هر چه سریعتر مراتب را به اداره نظارت بر درمان حوزه معاونت درمان دانشگاه و یا از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با متخلفین حوزه بهداشت و درمان برخورد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =