انعقاد تفاهم‌نامه نصب ۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن برای روستاهای خوزستان

اهواز – ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان گفت: تفاهم‌نامه نصب و راه‌اندازی ۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن برای ۱۴۰ روستای استان میان شرکت آبفای روستایی استان و یک شرکت دانش‌بنیان منعقد شد.

عادل حرباوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ارزش ریالی نصب و راه اندازی این دستگاهها ۱۵۰ میلیارد ریال است که با سرمایه‌گذاری شرکت دانش بنیان پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر احداث می شوند.

وی درخصوص زمان نصب این دستگاه های آب شیرین‌کن افزود: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده این دستگاه ها تا پایان سال ۹۹ در روستاهای استان خوزستان به بهره برداری می رسند.

 همچنین رییس اداره علم و فناوری شرکت آبفا روستایی خوزستان با اشاره به استفاده از روش های نوین در فرآیند تصفیثه آب در شرکت آبفای روستایی گفت: استفاده از دانش روز دنیا ضمن اینکه در افزایش شاخصهای کمی و کیفی آب شرب روستاها تاثیر بسزایی دارد، در کاهش هزینه ها تا مرز ۵۰ درصد نیز موثر است.

سید داوود حسینی افزود:  نصب و راه اندازی سامانه گندزدایی الکترولیز نمک طعام آبادان، نصب و راه اندازی سامانه آب شیرین کن به روش الکترودیالیز شوش و نصب و راه اندازی سامانه سرامیکی حذف کدورت در تاسیسات مراونه اهواز از جمله اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

رییس اداره علم و فناوری شرکت آبفا روستایی خوزستان یادآور شد: اولویت تعیین شده در نصب و راه اندازی این سامانه ها در تاسیسات پرمصرفی است که هزینه‌های بهره برداری بالایی نیز دارند. همچنین تاسیسات آبرسانی که به لحاظ کمی و کیفی دچار تنش هستند نیز در اولویت قرار گرفته اند.

حسینی گفت: در حال حاضر تفاهم نامه نصب و راه اندازی ۱۴ سامانه الکترولیز نمک طعام، نصب و راه اندازی ۸۵ سامانه آب شیرین کن الکترودیالیز و نصب و راه اندازی پنج سامانه سرامیکی در سطح استان خوزستان منعقد شده و توسط شرکت های دانش بنیان داخلی و تا پایان سال ۹۹ انجام خواهند شد.

وی افزود: نصب و راه اندازی این سامانه ها از محل سرمایه گزاری و اعتبارات استانی انجام خواهد شد که اعتباری افزون بر ۴۵۰ میلیارد ریال برای آنها برآورد شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha