رتبه شهرداری آستارا ارتقا یافت

آستارا - ایرنا - شهردار بندر آستارا گفت: درجه و جایگاه این نهاد بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور و با احتساب میزان اعتبارات عمرانی، حسابرسی‌های مالی و شاخص جمعیت شهر، از هفت به هشت ارتقا یافته‌است.

جواد معیتی روز دوشنبه اظهار کرد: درجه شهرداری‌ها به استناد تبصره سه ماده یک آئین‌نامه "حقوق و مزایای شهرداران" و بر اساس شیوه‌نامه و عوامل ناظر بر درجه‌بندی شهرداری ها با تائید سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشور ارتقا می یابد.

وی بیان کرد: مطابق اعلام وزارت کشور، شهرداری‌هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آن‌ها سپری شده، می‌توانند ارتقای درجه خود را پس از تائید استانداری ها به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیشنهاد کنند.

وی ادامه داد: ۲۵۰ نیرو در ۲۰ واحد زیر مجموعه شهرداری آستارا خدمات می کنند و ارتقای درجه شهرداری، امکان ارتقای جایگاه برخی واحدها نظیر آتش نشانی به سازمان را فراهم کرده است.

معیتی بیان کرد: راه اندازی شهرداری در شهرک عباس آباد و جذب نیروهای تخصصی با آزمون استخدامی زمینه توسعه و آبادانی شهر را فراهم خواهد کرد و با پیشبرد برنامه های عمرانی، خدماتی و گردشگری امکان ارتقا شهرداری تا درجه ۹ در آینده وجود دارد.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن از یک هزار هکتار وسعت و جاذبه های طبیعی، اقتصادی، مذهبی و تاریخی برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =