آزمون جذب مرکز مشاوران قوه قضائیه امسال سقف ظرفیت ندارد

تهران - ایرنا - رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: ظرفیت‌های اعلام شده توسط معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برای جذب مشاوران خانواده بیش از تعداد پذیرفته شدگان در آزمون کتبی است بنابراین سقفی برای قبولی در نظر نداریم و افرادی که بتوانند در مجموع آزمون کتبی و شفاهی نمره قبولی را کسب کنند، موفق به اخذ پروانه می‌شوند.

علی بهادری جهرمی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از برگزاری مصاحبه تخصصی جذب مشاوران خانواده قوه قضائیه در جمع خبرنگاران افزود: در آزمونی که توسط سازمان سنجش کشور برگزار شد، حدود پنج هزار و 200 داوطلب شرکت کردند و از این تعداد حدود هزار نفر در آزمون کتبی موفق به حد نصاب لازم شدند و وارد مرحله مصاحبه شفاهی شدند.
وی ادامه داد: آزمون شفاهی اکنون در حال برگزاری است و در چهار مرحله داوطلبان ارزیابی می شوند.
بهادری جهرمی گفت: یک مرحله مصاحبه تخصصی توسط یک حقوقدان و روانشناس انجام می شود، در مرحله بعد فردی که به طور فرض مشکل خانوادگی دارد برای راه حل یابی به داوطلبان ارجاع می شود و فرایند مشاوره ای که داوطلب به او می دهد، ارزیابی می شود. در مرحله دیگر، آزمون روانشناسی شخصیت برای داوطلب انجام می شود و در نهایت نیز آزمونی درخصوص سنجش توانمندی داوطلب برای مکاتبه با دادگاه برگزار می شود.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه با تاکید بر دو مرحله ای بودن آزمون جذب مرکز مشاوران قوه قضائیه اظهار داشت: سهم آزمون کتبی و شفاهی در نتیجه نهایی هر یک 50 درصد است و جمع نمره آزمون کتبی و شفاهی پیروزهای نهایی آزمون را مشخص می کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی داوطلبان گفته اند که پیامک برای شرکت در آزمون شفاهی دریافت نکرده اند، گفت: نتایج آزمون مشاوران خانواده زمانی اعلام شد که اینترنت در کشور قطع بود بنابراین بسیاری از افراد از نتیجه آزمون مطلع نشدند از این رو دو تمهید اندیشیده شد؛ اول اینکه افرادی که حد نصاب آزمون کتبی را به دست آورده بودند و خارج از زمانبندی اعلام شده برای آزمون شفاهی مراجعه کردند، پذیرفتیم، هر چند زمان بندی مصاحبه را بسیار تحت تاثیر قرار داد، همچنین بناداریم دو روز به زمان بندی برگزاری آزمون شفاهی بیافزاییم تا کسانی که موفق به حضور در آزمون شفاهی نشدند بتوانند در روزهای اضافه شده در این آزمون شرکت کنند.
1071

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =