«اوپک پلاس» خواستار کاهش تولید نفت تا ۴۰۰هزاربشکه در روز است

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) و کشورهای تولید و صادر کننده نفت غیراوپک که درمجموع "اوپک پلاس" (OPEC+) خوانده می‌شوند، سرگرم بررسی کاهش بیشتر تولید نفت تا حداقل ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز هستند.

رویترز در آستانه برگزاری یکصدو هفتادو هفتمین اجلاس وزرای اوپک که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در وین برگزار شود، با انتشار این خبر افزود: اعضای اوپک پلاس درحال مذاکره بر سر کاهش هرچه بیشتر تولید نفت کنونی به میزان حداقل ۴۰۰ هزار بشکه در روز تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ هستند.

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت شرایط کنونی حکایت از آن دارد که اگر میزان تولید اوپک کاهش نیابد، بازار جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ ، بازاری کاملا اشباع خواهد بود.

رویترز همچنین به نقل از ثامر الغضبان وزیر نفت عراق نوشت که اوپک و دیگر متحدان آن در صدد کاهش تولید به میزان روزانه درحدود ۴۰۰ هزار بشکه هستند و اما قطعا میزان کاهش تولیدات ۱.۲ میلیون بشکه در روز نخواهد بود.

رویترز دو روز پیش در خبری اعلام کرده بود : اعضای اوپک به همراه  روسیه و دیگر متحدان نفتی بر سر کاهش تولید نفت به میزان ۱.۲ میلیون بشکه نفت در روز از اول ماه ژانویه توافق کرده‌اند.

اروپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha