دوره کارشناسی حرفه ای برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری دوره‌های سه ساله کارشناسی حرفه ای در این دانشگاه خبر داد.

محمد حسین امید امروز - دوشنبه - گفت: دوره های کارشناسی حرفه ای سه ساله است و برخی رشته های آن با همکاری سیستم دوال آلمان به طور مشترک برگزار می شود.

وی افزود: در این سیستم مراکز، محیط کار ندارند و با محیط کار متناظر به طور مشترک دوره ها را اجرا می کنند. این دوره های خاص تا مهرماه در کشور اجرا نشده بود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین درباره تکمیل ظرفیت پذیرش مهرماه گفت: این تکمیل ظرفیت شامل همه مراکز آموزشی که در مهرماه در دفترچه دانشگاه جامع علمی کاربردی مجاز به پذیرش دانشجو بودند، شد و تا پایان هفته جاری این فرآیند پذیرش از طریق مراکز آموزشی ادامه دارد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، امید با تاکید بر تضمین کیفیت آموزشی دانشگاه به عنوان خط قرمز دانشگاه جامع علمی کاربردی از پیگیری جدی در گسترش آموزش های مهارتی در کشور بر اساس برنامه ششم توسعه کشور و آمادگی کامل دانشگاه جامع علمی کاربردی در تحقق ۳۰ درصدی آموزش های مهارتی کشور خبر داد.

وی از دولت خواست تا در بودجه سال آینده ۳۰ درصد از شهریه دانشجویان مهارتی را تقبل کند.

رییس دانشگاه جامع علمی کابردی در ادامه تقویت تک پودمانی و پودمان های قابل تجمع را از مزیت های مهم رقابتی و منحصر به فرد دانست و نسبت به بی توجهی مراکز به درخواست این دوره ها انتقاد کرد.

امید آموزش های پودمانی دانشگاه جامع را یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای تامین نیازهای آموزشی بازار کار کشور دانست و بر اطلاع رسانی تک پودمانی و پودمانی قابل تجمع تاکید کرد.

وی در پاسخ به سوالی درمورد دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی و برگزاری دوره های مجازی گفت: زمینه های اجرایی لازم فراهم شده اما تا اجرای دوره نیاز به زمان بیشتری لازم است.

رییس دانشگاه جامع علمی کابردی افزود: روح آموزش های مهارتی با آموزش های مجازی سازگاری ندارد از این رو چنین سیاستی در این دانشگاه کاربردی دنبال نمی شود اما برای اجرای برخی دروس ممکن است دوره های مجازی قابل مطالعه و بررسی تصویب و اجرای دوره های کارشناسی پیوسته با سیستم دوال در دستور کار دانشگاه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =