۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۵
کد خبرنگار: 980
کد خبر: 83577323
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۸.۵ تن مواد مخدر در آذربایجان‌غربی

ارومیه - ایرنا - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال هشت‌هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده است.

سرهنگ علی حق‌وردیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مقدار مواد مخدر کشف‌شده ۱۱۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

وی اضافه کرد: از این میزان، سه هزار و ۲۹۴ کیلوگرم تریاک، ۲۲۷ کیلو و ۳۴۰ گرم هروئین، یک هزار و ۵۰۴ گرم مرفین، ۷۴ کیلو کرک شیشه، ۱۱۰ کیلوگرم حشیش، ۳۰ کیلوگرم کوکائین و ۵۴۱ کیلوگرم گراس است.

وی اظهار داشت: از سوداگران مرگ در آذربایجان غربی همچنین ۴۵۲ هزار و ۶۲ عدد انواع قرص روانگردان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: در این رابطه ۵۳ شبکه مواد مخدر در آذربایجان‌غربی شناسایی و متلاشی شده است.  

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: در این راستا ۱۲ هزار و ۲۹۰ نفر توزیع کننده، قاچاقچی و مصرف کننده دستگیر شده است که میزان دستگیری‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد.

سرهنگ حق‌وردیان افزود: از قاچاقچیان همچنین ۴۷۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت توقیف شده است.

وی با اشاره توقیف یک کیلوگرم طلا و ۱۰ میلیارد ریال وجه نقد از قاچاقچیان اضافه کرد: علاوه بر آنها، کارشناسان ارزش ریالی اموال توقیف شده دستگیرشدگان را ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند. 

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های درگیر با معضل مواد مخدر است و با توجه به اینکه این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قرار دارد، سالانه هزاران کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =