۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83577152
۰ نفر

برچسب‌ها

 باران های سیل آسا در جنوب هند جان 20 تن را گرفت

دهلی نو-ایرنا- رسانه های هند روز دوشنبه گزارش دادند که بر اثر بارش های سیل آسا بیست و چهار ساعت گذشته در ایالت تامیل نادو واقع در جنوب هند تاکنون ۲۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

شبکه خبری " ان دی تی وی" روز دوشنبه به نقل از یک مقام پلیس اعلام کرد،باران شدید یک دیوار در  ایالت تامیل نادو، ۱۷ نفر از جمله دو کودک جان خود را از دست دادند.

وی افزود: این دیوار به دلیل بارندگی های شدید ساعت پنج و 30 دقیقه بامداد امروز بر روی تعدادی منزل مسکونی سقوط کرد که براثر آن تعدادی جان باختند.

بارندگی های شدید در ایالت تامیل نادو که از دو روز گذشته آغاز شده است همچنان در این ایالت ادامه دارد. مقامات محلی تمام مدارس و دانشگاه ها در در مناطق مختلف ایالت تامل نادو تعطیل کرده اند.

سازمان هواشناسی پیش بینی کرد که بارش در ایالت تامیل نادو تا فردا ادامه یابد.

در دو روز گذشته دستکم سه نفر در مناطق مختلف تامیل نادو  به دلیل سیل جان خود را از دست داده اند.

 وزارت کشور هند ماه گذشته اعلام کرد که  تلفات انسانی ناشی از سیل  در فصل بارانی سال جاری در هند به ۲ هزار و ۱۲۰ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش وزارت کشور هند، بیش از ۲۵ میلیون نفر در ۲۲ ایالت  این کشور تحت تاثیر سیل و باران های فصلی شدید قرار گرفته اند.

تلفات سیل در هند به صورت سالانه افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۶ این تلفات ۹۳۶ نفر بود که در سال ۲۰۱۷ تعداد کشته شدگان به ۱۲۰۰ نفر افزایش یافت.

در مقایسه با سال گذشته،  در فصل جاری بارش باران در هند با شدت بیشتری ادامه یافته است.

باران های موسمی (مانسون)که از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در هند  ادامه دارد، همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی دراین منطقه  برجای می گذارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =