کنگره ملی بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج از برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره ملی بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی در سیزدهم آذرماه در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی خبر داد.  

سردار «احمد حق‌طلب» صبح دوشنبه در نشست خبری اجلاسیه نهایی کنگره ملی بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین وقایع تاریخی ماست. ایران بخش‌های وسیعی از سرزمین‌های مهم و ارزشمند خود را با تلنگری از سوی کشورهایی که ابرقدرت نشده بودند، از دست داد. گاهی تلنگری نبود و با دستور کشورهای استعماری به حاکمان ترسو بخشی از کشورمان جدا می‌شد.  
وی با بیان جمهوری اسلامی پس از انقلاب با نیروی مسلح نوپا و در شرایط تحریم و محاصره درگیر جنگ می‌شود، افزود: اگر جنگ تحمیلی را جنگ جهانی بدانیم سخن گزافی نیست بلکه دو بلوک شرق و غرب با هم متحد و حدود ۴۰ کشور اروپایی و مرتجع عرب به آنها پیوسته و به سرکردگی صدام به ایران حمله می‌کنند و به جای آنکه یک وجب از کشور بدهیم یا زیر بار یک معاهده ننگین برویم، شکوهمندانه و پیروزمندانه از آن بیرون آمدیم.  
مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج ادامه داد: رضاخان بزرگترین ارتش را تشکیل داد اما نیروهای مسلح اش بدون یک شلیک یک گلوله فروپاشید و با اشاره قدرت‌ها، رضاخان کشور را ترک کرد و در زمان پسرش، نیروهای مسلح در سرزمین‌های دیگر مانند ویتنام باید شرکت می‌کردند.
حق‌طلب یکی از ارکان پیروزی دفاع مقدس را در کنار نقش رهبری، روحیه انقلابی مردم و نیروهای مسلح، بسیج دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس، ایران را یک دفاع مردمی معرفی می‌کند و به همین دلیل برای ادای دین به شهدای بسیج و همچنین تکریم و تجلیل از خانواده‌های آنها و بسیجیان جانباز و ایثارگر، کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی در سه سطح ملی، استانی و اقشار از چهارشنبه سیزدهم آذر در استادیوم ۱۲ هزار نفری تا ظهر برگزار می‌شود.
وی در پاسخ به سوالی درباره مدعوین اجلاسیه نهایی خاطرنشان کرد: در این اجلاسیه از خانواده شهدا و همچنین مردم تهران هم دعوت شده‌ است که به شکل داوطلبانه به همراه بسیجیان و همرزمان شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس و اقشار مختلف بسیج و از قومیت‌های کرد، بلوچ، آذری و... شرکت می‌کنند. مسئولان کشوری و لشکری هم برای شرکت در این اجلاسیه دعوت شده‌اند.  
مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج درباره سخنرانان این اجلاسیه ابراز داشت: از ریاست قوه قضاییه و فرماندهی کل نیروهای مسلح و سپاه نیز دعوت شده است که به مقتضای وقت از فرمایشات‌ آنها استفاده خواهد شد.  حق‌طلب ادامه داد: در سال بیست هزار یادواره در مراکز مختلف در بزرگداشت شهدا به شکل خودجوش و مردمی برگزار می‌شود. استان‌ها تا سال ۱۴۰۰ حداقل یکبار کنگره شهدای استانی‌شان را برکزار می‌کنند. همچنین شاهد برگزاری کنگره‌های اقشاری مانند شهدای دانشجو، شهدای کارگر و... بوده ایم.  
وی با بیان اینکه در دیداری که با رهبری داشتیم ایشان تاکید کردند کنگره‌های شهدا فقط مجلس ختم باشکوه نباشد بلکه برنامه‌های جانبی برای کنگره‌های شهدا نیز برگزار شود، عنوان کرد: می‌توان به برنامه مستند شهدای بسیج اشاره کرد، صدهزار عنوان کتاب درباره شهدای بسیجی و نقش آنها تالیف شده و تعدادی در اجلاسیه نهایی بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی رونمایی می‌شود.  
مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان ۹۲ هزار پروژه خدمات‌رسانی به مردم انجام شده است، یادآور شد: توزیع بسته‌های معیشتی، طرح حمایت از ایتام، آماده‌سازی و توزیع جهیزیه برای جوانانی که می‌خواهند ازدواج کنند، محرومیت‌زدایی، پروژه خدمات‌رسانی از پل، مسجد و جاده و... بخشی از این اقدامات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =