۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۴
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 83576980
۰ نفر

برچسب‌ها

اقلیم کردستان، دروازه حضور ایران به بازارهای عراق و سوریه

تهران-ایرنا- دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اینکه ۸۰ درصد حضور بازرگانان ایران در عراق از مسیر کردستان انجام می‌شود، گفت: اقلیم کردستان دروازه حضور ایران به بازارهای عراق و سوریه به شمار می‌رود.

«سید حمید حسینی» امروز (دوشنبه) در نشست تجاری ایران و عراق با بیان اینکه این نخستین باری است که در سال جاری نشست رو در رو میان فعالان اقتصادی دو کشور برگزار می شود، ادامه داد: گروه تسهیل‌گران صادرات هشت سفر به اقلیم کردستان داشته‌اند.  

وی با تاکید بر جایگاه عراق، سوریه و لبنان در سیاست خارجی ایران دارد، افزود: امیدواریم بحران‌های داخلی این کشورها حل و فصل شود و شاهد بازگشت آرامش به منطقه باشیم.

حسینی گفت: امیدواریم این نشست رو در روی توزیع کنندگان و بنکداران اقلیم کردستان با تولیدکنندگان ایرانی مشکلات موجود را حل کند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد حضور شرکت های ایرانی در عراق از مسیر اقلیم کردستان انجام می‌شود، شرکت‌های ایرانی برای حضور در عراق و سوریه تعاملات خود را با اقلیم کردستان گسترش دهند.

دبیر کل اتاق امشترک ایران و عراق با بیان اینکه عمده صادرات از اقلیم کردستان به عراق انجام می شود، ادامه داد:  با توجه به نا آرامی‌های عراق، انتظار می رود ۸۰۰ کامیون فعلی به یک هزار کامیون افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، نشست تجاری ایران و عراق امروز و فردا در هتل پارسیان آزادی با محوریت مواد غذایی و کالاهای سوپر مارکتی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =