۱۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83576953
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم ماند

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه با افزایش ۴۵ و احدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

 متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از شاخص ۹۵ بر روی شاخص ۱۳۳ قرار داشت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۴ به  ۷۴ و دی اکسید نیتروژن از ۷۶ به۸۱ واحد رسیده است.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۶۶، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۶۳ و پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۸ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه۱) با شاخص ۷۷، پونک با شاخص ۸۳ و اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۹۰ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =