برگزاری کنسرت «پرواز همای» در قشم

قشم - ایرنا - کنسرت موسیقی «پرواز همای» و گروه موسیقی «مستان» به همت موسسه فرهنگی هنری مشرق، شامگاه یکشنبه در تالار وحدت قشم برگزار شد.

این کنسرت با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

رییس موسسه فرهنگی هنری مشرق در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: گروه موسیقی مستان متشکل از ۶ هنرمند حدود ۲۰ قطعه مختلف از آثار قدیم و جدید خود را اجرا کردند.

لیلا بازرگانی افزود: در این کنسرت پرواز همای با سه تار و به عنوان خواننده پاشا هنجینی با ساز نی و مسلم علیپور با کمانچه به هنرنمایی پرداختند.

وی ادامه داد: محمود نوذری با سنتور، حمیدرضا یوسفی با تنبک و جیم‌بی و میلاد علیپور با تار دیگر اعضای گروه نوازندگان را تشکیل می‌دادند.

رییس انجمن موسیقی قشم تصریح کرد: « این چه جهانی است»، «نان و دندان»، بخش آخر « موسی و شبان»، «عاشق دیوانه»، «نشود فاش کسی آنچه میان من و توست» و «مه پاره»  از جمله قطعاتی بود که در این رویداد اجرا شد.

وی افزود: «رباعی های خیام»، «عاقبت ای دل همه پا در گلیم»، «ما را به جز توبه شکستن هنری نیست» و قطعه بندری نیز از دیگر قطعات اجرا شده در این کنسرت بود.

شرکت در جشنواره موسیقی فجر، فضای باز کاخ نیاوران، تور کنسرت‌های آمریکا  (Disney Hall)،کنسرت ارکسترال با رهبری شهرداد روحانی و تور کنسرت‌هایی از هامبورگ تا هلند از جمله فعالیت‌های پرواز همای است.

اجرای موزیکال داستانهای مثنوی و آثار شعرای بزرگ کشور همچون اپراهای «موسی و شبان»، «مرغ سحر» و «عقل و عشق و آدمی» به رهبری شهرداد روحانی از جمله کارهای نو و بدیع این هنرمند گیلانی است.

از آلبوم های موسیقی پرواز همای نیز می توان به «در شب گیسوان تو» و «سرزمین بیکران» اشاره کرد.

او کنسرت های متعددی را با گروه مستان با عنوان «مستان و همای» برای حفظ جنگل‌ها و جلوگیری از نابودی حیوانات به روی صحنه برد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =