افزایش صد نفری اولین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس نسبت به سال ۹۴

تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه روز اول با استقبال داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مواجه بودیم، گفت: در اولین روز ثبت نام این دوره داوطلبان مجلس در مقایسه با اولین روز ثبت نامه سال ۹۴، یک صد نفر بیشتر داشته است.

«سید اسماعیل موسوی» عصر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهار کرد: داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت نام در اولین روز ثبت نام نسبت به سال ۹۴ در روز اول، با افزایش ثبت نام مواجه بودیم و ثبت نام جوانان در وزارت کشور قابل توجه بود، تفکیک درصد سن شرکت کنندگان فردا پایش و اعلام می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه وزارت کشور از داوطلبان نمایندگی سراسر کشور ثبت نام می کند، گفت: داوطلبانی که امروز به وزارت کشور مراجعه کردند فقط از حوزه انتخابیه تهران نبودند، چون داوطلبان شهرهای مختلف کشور علاوه بر مراجعه به فرمانداری های حوزه انتخابیه خود می توانند از طریق وزارت کشور هم ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: اگر فردی در حال حاضر ساکن تهران باشد یا به هر دلیلی در حوزه انتخابیه خود حضور نداشته باشد، می تواند با در دست داشتن مدارک کامل به ستاد انتخابات وزارت کشور مراجعه کرده و عملیات ثبت نام خود را انجام دهد.

به گفته موسوی، تعداد زیادی از افراد داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی،  کاندیدای نمایندگی شهرستان ها هستند.

ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از امروز یکشنبه ۱۰ آذر تا شنبه ۱۶ آذر به مدت یک هفته در مجلس ستاد مرکزی انتخابات در وزارت کشور و فرمانداری های سراسر کشور انجام می شود.

امروز یکشنبه و در اولین روز از ثبت نام،  ۷۸۹ نفر  ثبت نام و تایید نهایی شدند که ۷۲۶ نفر مرد و ۶۳ نفر زن بوده اند.  در این میان تهران با ۲۲۲ داوطلب بیشترین و کهگیلویه و بویراحمد با ۶ نفر کمترین داوطلب ثبت نامی را داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =