بیمار ۶۵ ساله سروآبادی با بالگرد به بیمارستان کوثر اعزام شد

سنندج - ایرنا - مرد ۶۵ ساله‌ایی که به دلیل سکته قلبی شرایط جسمی نامساعدی داشت از سروآباد به صورت ویژه توسط بالگرد هوایی اورژانس به بیمارستان کوثر سنندج اعزام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ ساعتی قبل این مرد اهل روستای کرآباد بخش مرکزی دچار سکته قلبی شده و به بیمارستان شهید چمران سروآباد مراجعه کرده بود.

دکتر محمد کریمی افزود: این فرد که قبلا عمل جراحی باز قلب انجام داده بود توسط کادر پزشکی بیمارستان شهید چمران احیا شد و بنابر تشخیص پزشکان این بیمارستان باید هر چه سریعتر برای سیر مر احل درمانی تخصصی به بیمارستان کوثر سنندج اعزام می‌شد.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط حاد این بیمار و مسافت طولانی سروآباد با سنندج، امکان انتقال آن زمینی و با آمبولانس وجود نداشت لذا هماهنگی لازم با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و مرکز فوریت‌های پزشکی برای اعزام بالگرد هوایی انجام شد و ۳۰ دقیقه بعد بالگرد در سروآباد فرود آمد و بیمار را به بیمارستان کوثر سنندج منتقل کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد بیشترین اعزام بالگرد در استان کردستان برای انتقال بیماران بد حال و مصدومان حوادث را مربوط به این شهرستان دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ بیمار و مصدوم بدحال از این شهرستان توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان های سنندج منتقل شده‌اند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =