زوج دوچرخه‌سوار مشهدی با شعار اهدای عضو به دزفول رسیدند

دزفول-ایرنا- مجید عابدی به همراه همسر خود الهام ظریفیان رکاب‌زنی خود به دور ایران را با پیام ترویج فرهنگ اهدای عضو و کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند از مشهد آغاز کردند و امروز یکشنبه به دزفول رسیدند.

دوچرخه سوار مشهدی عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: همراه با همسرم سه سال است که با دوچرخه سفر می‌کنیم.

مجید عابدی افزود: این سفر از پنج ماه قبل آغاز شده و قرار است تمام استان‌های کشور را طی پنج سال رکاب بزنیم.
وی با بیان اینکه سفر قبلی با دوچرخه حدود چهارماه طول کشید، گفت: این سفر طولانی‌ترین سفر من و همسرم با دوچرخه است.
این دوچرخه‌سوار مشهدی با بیان اینکه از ابتدای سفر از مشهد تا شهرستان دزفول حدود ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر رکاب زده ایم، افزود: علاوه بر طی کردن مسافت بین شهرها، از مناطق مختلف دیدنی شهرها نیز دیدن کردیم.
وی ادامه داد: ملاقات با خانواده‌های اهداکننده عضو، توزیع فرم‌های اهدای عضو در بخش اهدای عضو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سرکشی به دفاتر بنیاد کودک مراکز استان‌ها و برگزاری همایش‌ها و پویش با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان شهرها با عنوان سه شنبه های بدون خودرو از برنامه‌های طول سفر ما می‌باشند.
عابدی به خدمات موسسه خیریه مردم نهاد با عنوان بنیاد کودک اشاره کرد و گفت: این موسسه با ۲۹ شعبه در مناطق مختلف ایران برای کمک به دانش‌آموزان مستعد که بدلیل ناتوانی خانواده در تامین هزینه‌های تحصیلی قادر به ادامه تحصیل نیستند، از مقطع ابتدایی تا دکتری بورسیه تحصیلی می‌دهد تا از تحصیل بازنمانند.
این دوچرخه سوار مشهدی ادامه داد: تاکنون با دوچرخه کشورهای آذربایجان،گرجستان و ترکیه و همچنین برخی از شهرهای ایران را سفر کرده‌ایم.
وی اظهارداشت: بعداز ازدواج با همسرم، تاکنون چهار سفر داشتیم که در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر مسافت با دوچرخه طی کردیم.
عابدی در پایان به مناطق دیدنی استان خوزستان اشاره کرد و افزود: این استان از نظر طبیعت و مناطق تاریخی غنی است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =