آموزش امداد و نجات به ۳۰ مربی کانون‌ دانش‌آموزی آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از برگزاری کارگاه آموزش امداد و نجات موسوم به (پای درس ماه) برای ۳۰ نفر از مربیان کانون‌های دانش‌آموزی، با هدف انتقال آموزه‌ها به مدارس خبر داد.

حسین خورشیدی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی طرح پای درس ماه در جمعیت هلال احمر آستارا گفت: ۲۲ کانون هلال احمر در مدارس راه اندازی شده و در این طرح ارزیابی مصدوم، پانسمان، بانداژ و تاریخچه هلال احمر به مربیان کانون ها آموزش داده شد.

وی افزود: تسکین آلام بشر، حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و برقراری دوستی و تفاهم موثر از سیاست های هلال احمر است و این مفاهیم ارزشمند توسط مربیان به دانش آموزان منتقل می شود.

خورشیدی بیان کرد: مربیان هلال احمر در طول سال کنترل و ارزیابی علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری، تخلیه اضطراری و حمل مصدوم را به دانش آموزان یاد می دهند.

وی ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش آستارا همه ساله تعداد زیادی از دانش آموزان با مراحل امداد و نجات آشنا می‌ شوند و مهارت های مقابله با حوادث را یاد می گیرند.

۱۸ هزار دانش آموز در مدارس آستارا به تحصیل علم مشغول هستند و در این شهرستان به لحاظ موقعیت مرزی و مناطق جنگلی، کوهستانی، جلگه ای و ساحلی آموزش امداد و نجات و پدافند غیرعامل جدی گرفته می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =