بارش برف و باران در اصفهان جایگزین آلودگی می‌شود

اصفهان – ایرنا – کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی اصفهان گفت: از روز سه‌شنبه با آغاز بارش برف و باران در استان، میزان آلاینده‌های موجود در هوای استان کاهش می‌یابد.

فاطمه زهرا سیدان عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز وضعیت جوی اصفهان، پایدار و آسمان در بیشتر مناطق استان به‌صورت صاف تا قسمتی ابری و در مناطق مرکزی و صنعتی، شرایط برای غبار محلی و افزایش آلاینده‌های جوی مهیاست.

وی با اشاره به ورود موج بارشی از فردا(دوشنبه) گفت: با ورود امواج ناپایدار بارشی، هوای شهر اصفهان سالم خواهد شد و تا اواخر وقت روز سه‌شنبه با فعالیت این سامانه، بارش برف و باران، بیشتر مناطق به‌ویژه مناطق غربی و جنوبی استان را فراخواهد گرفت.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی اصفهان، بیشینه دمای هوا در کلانشهر اصفهان را امروز ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت آینده دمای هوای استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: کاشان و خور و بیابانک با دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد و بویین میاندشت با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

 انباشت آلایندگی‌ها و آلودگی هوا، مدارس اصفهان و ۱۱ شهر دیگر این استان را در روزهای چهارم، پنجم، هشتم و نهم آذر امسال به تعطیلی کشاند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =