سلامت اخلاقی و مالی خطوط قرمز در عزل و نصب مدیران قم است

قم- ایرنا- استاندار قم بابیان این‌که بسیج کارمندی در مسیر سالم‌سازی ادارات متبوع خود اقدام کنند، گفت: سلامت اخلاقی و مالی خطوط قرمز استان در عزل و نصب مدیران اجرایی است.

بهرام سرمست روز یکشنبه در نشست صمیمی با فرماندهان پایگاه‌های سازمان بسیج کارمندی و کارگری در استانداری قم بیان کرد: بر همین اساس از مدیران پاک دست استانی حمایت می‌شود.

وی ابراز کرد: مجموعه مدیریت استان با حفظ تمام جوانب پیشگیرانه در بروز فساد از ریسک‌پذیری مدیران برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی حمایت می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عمل‌گرایی ویژگی شاخص و بارز یگان‌های مختلف بسیج ادارات و کارگری استان قم است.

استاندار قم اضافه کرد: باید نسبت به ترویج و معرفی ارزش و فرهنگ دفاع مقدس تلاش‌های بیشتری صورت گرفته و خاطرات جنگ مستندسازی شود.

سرمست ادامه داد: آبان ماه سال ۹۹ دومین کنگره ملی شهدای استان قم برگزار می‌شود و مجموعه مدیریت استان نهایت همکاری را در برگزاری این کنگره انجام خواهد داد.

وی گفت: دومین کنگره ملی شهدای استان قم باید بستر لازم را برای تدوین برخی کتب و مستندسازی‌های رسانه‌ای به وجود آورد.

دومین کنگره ملی شهدای استان قم ۲۷ آبان ماه سال آینده با عنوان «بزرگداشت ۶ هزار شهید استان قم» و با شعار «قم، سرآمد شهادت و سر افزاری» برگزار می‌شود.

نخستین دوره این کنگره در سال ۱۳۷۳ با سخنرانی علمای بزرگ حوزه علمیه با عنوان «بزرگداشت شهید مهدی زین‌الدین» ترتیب یافت.

وی خاطرنشان کرد: از زبان هنر و روش‌های نوین تبلیغی برای نشر و معرفی فرهنگ دفاع مقدس استفاده بهینه‌ای صورت بگیرد.

سرمست خاطرنشان کرد: روحیه و سازمان بسیج باید بر مبنای همان فلسفه و هدفی که به‌فرمان امام راحل تشکیل‌شده تقویت شود، بسیج با خودداری از افراط‌وتفریط به الگویی درزمینهٔ سازندگی، ایثار، محرومیت‌زدایی و پیشران جنگ اقتصادی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: بسیج با تقویت رویکردهای علمی و ورود به عرصه علوم دانش‌بنیان به رسالت تاریخی خود در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی عمل کند.

سرمست گفت: برپایی میزهای خدمت در سطح نماز جمعه اقدام سنجیده‌ای بوده که باید ادامه پیداکرده و تقویت شود، پاسخگویی مدیران به مردم در حکم رانی خوب و مدیریت بحران نقش بسزایی دارد.

استاندار قم گفت: بسیج کارمندی باید مغز متفکر دستگاه‌های اجرایی باشد و ورود به مبحث آسیب‌های اجتماعی و کاهش معضلات کنونی در برنامه‌ریزی‌های استانی بسیج موردتوجه قرار بگیرد.

سرمست همچنین گفت: با تعامل و همدلی که در بین اعضای شورای تامین استان قم موج می‌زند هیچ‌گونه مشکل و تنشی بعد از اصلاح قیمت سوخت رخ نداد.

به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌هایی از مردم برخی شهرهای کشور در اعتراض به این موضوع تجمع‌های خیابانی برگزار کردند. این تجمع‌ها در برخی شهرها با سوءاستفاده اغتشاشگران آموزش‌دیده، به خشونت کشیده و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها شد.

در پایان این نشست صمیمی، ۱۰ تن از کارمندان نمونه بسیج ادارات استان با اهدای لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =