فرماندار کاشمر: مدیران حق جانبداری از نامزدهای انتخابات را ندارند

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: مسؤولان وظیفه دارند انتخابات را با سلامت، امنیت، امانت‌داری و مشارکت بالا برگزار کنند و حق جانبداری یا مخالفت با هیچ یک از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس را ندارند.

مسلم ساقی در نشست خود با جمعی از خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‎نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در کاشمر افزود: به استناد ماده ۴۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‎های ذیل آن داوطلبان نمایندگی مجلس می‌توانند از امروز ۱۰ آذر ماه به مدت هفت روز با مراجعه به وزارت کشور، فرمانداری، بخشداری حوزه انتخابیه، سفارتخانه ها و کنسولگری ها اقدام به ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا با حضور چهار کاربر در محل فرمانداری از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر هر روز و تا ۱۶ آذرماه از داوطلبان ثبت نام به عمل آید.

فرماندار کاشمر گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان کاشمر به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و دو حوزه فرعی فرمانداری بردسکن و خلیل‌آباد و چهار بخشداری کوهسرخ، ششطراز، انابد و شهرآباد برگزار خواهد شد.

ساقی افزود: در هر دوره از انتخابات، شعاری تعیین می‌شود که مبنا و محور انتخابات قرار می‌گیرد و شعار امسال نیز "انتخابات ۹۸ گام دوم انقلاب، قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی" تعیین شده و در دستور کار همه دست اندرکاران انتخابات در هیات اجرایی، نظارت و بازرسی  قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند هر امکانات و نیروی انسانی که حوزه اجرا و نظارت نیاز داشت را در اختیار آنها قرار دهند و از مدیران هم می خواهیم که در شرایط کنونی هوشیار باشند.

فرماندار کاشمر گفت: برخی مدیران که در کنار داوطلبان احتمالی نامزدی نمایندگی عکس یادگاری می‎گیرند آگاه نیستند و باید دقت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند که از آنها بهره‎برداری شود.

ساقی افزود: همه بسترهای لازم برای حضور مردم و مشارکت حداکثری آنها در انتخابات باید مهیا شود چون دشمن به طور بی‎سابقه ای در حوزه‎های مختلف از جمله تبلیغی، تحریمی و اقتصادی ورود کرده است و همه اهتمام خود را به کار گرفته تا مردم در فشار باشند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =