شورای صنفی بازوی قدرتمند دانشگاه است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شورای صنفی دانشجویی بازوی قدرتمندی برای مدیریت دانشگاه است؛ بنابراین باید تعامل دوطرفه ایجاد شود تا از نظرها در راستای بهبود وضعیت بهره‌مند شد.

علیرضا زالی در دیدار با دبیران شورای صنفی دانشجویی دانشکده ها و خوابگاه ها دانشگاه اظهار داشت: در فضای مدیریتی نوین بدون توجه به صاحبان فرایند نمی توان مدیریت کرد و این یک خطای بزرگ مدیریتی است. کسانی که در متن فرایند و یا خط مقدم دریافت خدمات هستند، اگر نظرات آنها منظور نشود موفقیتی حاصل نمی شود و با این دیدگاه شورای صنفی یک فرصت به شمار می آید.  

رییس دانشگاه جمع های دانشجویی را خودجوش و دلسوز برشمرد و دانشجو را دغدغه مند و بدون حاشیه عنوان کرد و گفت: احساس من این است که در جمع شما عزیزان این بلوغ حاصل شده است و من به این جمع اعتماد دارم.

وی افزود: البته در برخی موضوعات نیازمند بررسی جامع تر برای دستیابی به راهکارهای مناسب هستیم و این موضوعات در کمیته های مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص پروژه تجمیع دانشکده ها و ایجاد پردیس دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته توضیحاتی را برای دانشجویان بیان کرد.  

وی المپیاد ورزشی دانشجویی را بحثی مهم و جدی خواند و مدال آوری در این المپیادها را مایه اعتبار دانشگاه برشمرد و بر ضرورت هر چه سریعتر آماده سازی تیم های دانشجویی برای اعزام به این المپیاد تاکید کرد.  

بازنگری واگذاری بخش های آموزشی مراکز درمانی، نظارت بر جذب دانشجویان خارجی، افزایش پهنای باند اینترنت خوابگاه ها، استفاده از ظرفیت های شهر ورامین برای کاهش مشکلات دانشجویان مجتمع عالی سلامت ورامین، برخی دیگر از نکات مطرح شده توسط ریاست دانشگاه در این نشست بود.  

محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این نشست، شورای صنفی دانشجویان را بازوان معاونت دانشجویی و فرهنگی برشمرد و با اشاره به شرایط موجود خاطرنشان کرد که در حد بضاعت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و مسائل دانشجویان به کار خواهد بست.

پراکندگی خوابگاه ها، مشکلات ایاب و ذهاب و تغذیه، نظارت بر خصوصی سازی بخشهای آموزشی بیمارستانها، بهسازی پاویون ها، افزایش امکانات و تسهیلات رفاهی دانشجویان، نظارت بر عملکرد آموزشی اساتید و اعضای هیات علمی، افزایش پهنای باند اینترنت در دانشکده ها و خوابگاه ها، نظارت بر تجهیز امکانات ورزشی خوابگاه ها، آماده سازی تیم های دانشجویی برای المپیادهای ورزشی و انعقاد قرارداد با باشگاه های بیرون از دانشگاه از جمله مشکلات مطرح شده از سوی اعضای شورای صنفی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =