یک هزار و ۲۳۰ مددجوی لرستانی خدمات رایگان حقوقی دریافت کردند

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی لرستان(ره) گفت: امسال با برگزاری میز خدمت حقوقی، ۲۸۰ وکیل نیکوکار به یک هزارو ۲۳۰ مددجوی این نهاد خدمات حقوقی رایگان ارائه دادند.

جاسم محمدی فارسانی روز  یکشنبه با اشاره به رویکرد توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی خانوارها، خدمات حقوقی و قضایی را یکی از ضرورت‌های توانمندسازی دانست و افزود: احقاق حقوق نیازمندان در دعاوی حقوقی و کیفری ارتقا دانش حقوقی، آشنایی با حقوق خانواده و تکالیف فردی ازجمله سیاست‌های تسریع در توانمندسازی می‌باشد که توسط اداره حقوقی و وکلای نیکوکار ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد بیان کرد: پیگیری امور حقوقی و قضایی مددجویان تحت حمایت این نهاد با مساعی مشترک قضات و وکلای دادگستری انجام می‌شود.

محمدی فارسانی به برگزاری جلسات آموزش گروهی مسائل حقوقی با حضور نوعروسان و  زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید و کارشناسان حقوقی با شرکت مددجویان در ادارات استان تا پایان سال برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: تفاهم‌نامه ای با کانون وکلای دادگستری منعقد شده و امسال ۷۶ فقره دادخواست و شکوائیه در موضوعات حقوقی و قضایی در راستای احقاق حقوق مددجویان بی‌بضاعت و یا خانواده‌های آن‌ها تنظیم و تحویل مراجع قضایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =