۱۸ خانواده دارای عضو معلول در کردستان صاحب خانه شدند

سنندج - ایرنا - ۱۸ واحد مسکونی مددجویی برای خانواده‌های دارای یک و ۲ معلول استان کردستان روز یکشنبه به صورت همزمان در سراسر کشور با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان در حاشیه این آیین نمادین اظهار داشت: در آستانه فرا رسیدن ۱۲ آذر روز جهانی معلولان در سراسر کشور یک هزار و ۵۷ واحد مسکونی ویژه معلولان با حضور قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

فرهاد عزیزی افزود: سهم استان کردستان از این تعداد واحد مسکونی مددجویی، ۱۸ واحد برای خانواده‌های دارای یک و ۲ عضو معلول است که در شهرهای سقز، بیجار، دهگلان، دیواندره و سروآباد احداث شده است.

وی اضافه کرد: برای احداث این واحدها، ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض از طریق بهزیستی، بنیاد مسکن، خیرین مسکن ساز و بنیاد مستضعفان و همچنین چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یال تسهیلات بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان یادآور شد: یکی از برنامه های اولویت دار این نهاد، خانه دار کردن خانواده‌های دارای چند معلول است ضمن اینکه سال گذشته نیز واحدهای مسکونی دارای مشکل شهری و روستایی این خانواده ها نیز مناسب سازی شد.

۱۳۰ هزار و ۹۰۱ نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =