عضو شورای تهران بر افزایش اطلاعات افراد درباره ایدز تاکید کرد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از همگان خواست تا اطلاعات خود را درباره بیماری ایدز افزایش داده و درباره این بیماری با جوانان صحبت کنند.

«ناهید خداکرمی» روز یکشنبه در یکصدو هفتادو نهمین جلسه شورا به مناسبت روز جهانی ایدز نسبت به این بیماری و ضرورت توجه به آن اظهار داشت: متاسفانه در ۶ ماهه اول امسال، هزار مورد جدید بیمار مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده‌اند؛  اگر مساله اجتماعی و تابوهای اطراف این بیماری شکسته شود، میزان شناسایی چندین برابر خواهد شد.
وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری در این مدت حمایت‌های لازم را برای شناسایی این بیماری انجام داده است، گفت:‌ با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس اچ. آی. وی از طریق روابط جنسی محافظت نشده و تغییرات فرهنگی، اجتماعی و جمعیتی و همچنین آمار قابل توجه نوجوانان و جوانان ساکن در شهر تهران، لازم است که شهرداری تهران بودجه‌های فرهنگی- اجتماعی خود را در مسیر پیشگیری، مشاوره و تشویق به آزمایش افراد دارای روابط پر خطر با بهره‌گیری از خدمات وزارت بهداشت سوق دهد.
عضو کمیسیون سلامت، ‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: همه باید با هم صحبت کنیم و به این نتیجه برسیم که اگر این کشتی سوراخ باشد و ما این مساله را پنهان کنیم، همه با هم غرق خواهیم شد.
خداکرمی ادامه داد: پنهان کردن این بیماری ها می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای کشور به همراه داشته باشد.
وی از اداره کل فرهنگی-اجتماعی و ستاد سمن‌ها خواست در مورد آگاهی بخشی و توانمندسازی جوانان در این زمینه بیشتر کار کنند و گفت:‌ به جوان درباره رفتارهای پرخطر جنسی گوشزد کنیم و خطرات این نوع روابط را به آن‌ها یادآور شویم.

به گزارش ایرنا؛ این عضو شورای اسلامی شهر تهران برای توجه بیشتر همگان به بیماری ایدز روبان های قرمز را در صحن شورای شهر توزیع کرد.
اول دسامبر مصادف با ۱۰ آذر هر سال از سال ۱۹۸۸ تا کنون به منظور افزایش بودجه‌ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها روز جهانی ایدز نامگذاری شده است.
هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود و هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌ است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

شب گذشته نیز برج میلاد به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا و در حمایت و همراهی با این بیماران به رنگ قرمز درآمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =