مقام عراقی اسامی جایگزین برای نخست وزیری عراق را فاش کرد

تهران - ایرنا - یک منبع آگاه در پارلمان عراق، اسامی افراد جایگزین برای جانشینی "عادل عبدالمهدی" در پست نخست وزیری این کشور را فاش کرد.

این منبع آگاه امروز (یکشنبه) به خبرگزاری " اسپوتنیک" گفت: پس از تایید نهایی استعفای عبدالمهدی که احتمالا تا ساعاتی دیگر در پارلمان عراق رای خواهد آورد، این افراد به صورت رسمی معرفی می شوند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود که چندین نامزد برای پست نخست وزیری عراق نام برده شده اند که منحصرا نام "حیدر العبادی" نخست وزیر پیشین، "عزت الشابندر" معاون اسبق پارلمان و "علی الشکری" مشاور حقوقی ارشد مطرح شده است.

پارلمان عراق امروز قرار است در جلسه ای ویژه به استعفای عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح رای بدهند. وی دیروز به صورت رسمی استعفای خود را به رییس مجلس نمایندگان عراق ارائه کرد، در حالیکه جمعه گذشته استعفای رسمی خود را اعلام کرده بود.

عراق از اوایل ماه اکتبر شاهد اعتراضات گسترده بوده و مردم این کشور خواستار بهبودی اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد، انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات جدید شده اند.

یک منبع آگاه در کمیسیون عالی حقوق بشر عراق در بیانیه ای که در اختیار خبرگزاری اسپوتنیک قرار داد، افزایش آمار کشته شدگان در تظاهرات عراق در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور را بیش از ۴۰۰ نفر اعلام کرد. این منبع آگاه شمار زخمی ها در تظاهرات را نیز حدود ۲۰ هزار نفر اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =