۱۰۰ هکتار از اراضی بیابانی البرز زیر پوشش گونه‌های بومی قرار می‌گیرد

کرج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت که در اجرای طرح ملی نهضت سبز، ۱۰۰ هکتار از اراضی بیابانی این استان زیر پوشش گونه‌های بومی قرار می‌گیرد.

حامد فرضی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص اجرای طرح ملی نهضت سبز که روز ۱۴ آذرماه به صورت همزمان کشوری برگزار می شود، افزود: در اجرای این طرح ۱۰۰ هکتار از اراضی بیابانی شهرستان اشتهارد زیر پوشش ۲۰ هزار اصله نهال از گونه‌های تاغ، قره داغ، اترپیلکس، سنجد و گونه‌های بومی و سازگار با منطقه قرار می‌گیرد.

این طرح در جاده نجم آباد اشتهارد و انتهای ارتفاعات حلقه دره قبل از رودخانه شور با حضور گسترده اقشار مختلف مردم اعم از دستگاه های عضو نهضت سبز، سازمان های مردم نهاد، تشکل ها،‌همیاران طبیعت،  دانشجویان، دانش آموزان، سفیران انفال، انجمن ها و تعاونی های تخصصی مرتبط با منابع طبیعی و آبخیزداری، هیات های ورزشی، سفیران انفال، بخش خصوصی و... انجام می شود.

فرضی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که تاکید فرموده اند «مساله درخت و حفظ پوشش گیاهی باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند»، اظهار داشت:‌ این طرح به منظور ارتقای مشارکت مردمی در این امر درختکاری و توسعه فضای سبز اجرا می شود.

استان البرز دارای ۴۳۰ هزار هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی است که ۴۵ هزار هکتار آن را عرصه های بیابانی تشکیل می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =