«مدیریت خطر پذیری‌های ناشی از سوانح در میراث جهانی» منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب «مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی» ترجمه سعیده اسدی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کتاب مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی بر پایه پرسش هایی که هنگام تهیه برنامه های کاهش خطرپذیری برای کاربر مطرح می شوند، شکل گرفته است.

این کتاب با رویکردی واحد، منسجم بر اصول به سوالاتی در مورد روش و فرآیندهای مدیریت خطرپذیری های ناشی از سانحه در دارایی های میراث را پاسخ داده است.
مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی در سه بخش اول با مطرح کردن علت نیاز به مدیریت خطر پذیری ناشی از سوانح به نحوه ارتباط آن با دیگر برنامه های مدیریتی و افرادی که باید در آماده سازی آن شرکت داشته باشند پرداخته است و در بخش های بعدی یعنی از بخش ۴ تا ۸ کتاب هر بخش بر یکی از گام های فرآیند آماده سازی برنامه مدیریت خطرپذیری ناشی از سانحه تمرکز دارند.
در پیشگفتار یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) برای این کتاب ابراز امیدواری شده است که این اثر، که همراه با برنامه های آموزشی ارائه می شود به تغییر نگرش و  آماده سازی دارایی های میراث جهانی برای سوانح آتی کمک کرده و  همچنین به فرهنگ سازی حفاظت از میراث در جامعه منجر شود.

با اینکه این موضوع می تواند چالش برانگیز به نظر برسد اما گزینه مقابل از دست دادن میراث ارزشمند ما یا بازسازی های طولانی مدت و پر هزینه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =