۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۳
کد خبرنگار: 1030
کد خبر: 83575982
۸۴ نفر

برچسب‌ها

مدارس البرز فردا یکشنبه تعطیل است

کرج - ایرنا - ستاد اضطرار آلودگی هوای استان البرز اعلام کرد که با تداوم آلایندگی و افزایش غلظت ذرات معلق در هوا ، فعالیت مدارس پنج شهرستان کرج ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و فردیس فردا یکشنبه تعطیل است.

بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز تمام مهد کودک ها، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نوبت صبح و عصر بجز شهرستان طالقان و بخش آسارا  فردا یکشنبه تعطیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز شنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرداری ها به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی ها فردا یکشنبه از اجرای پروژه های عمرانی که منجر به تشدید آلودگی هوا می شود و سوزاندن ضایعات فضای سبز شهری خودداری کنند.  

علی درویش پور همچنین  از همه دستگاههای اجرایی استان در اجرای مصوبات این کمیته برای کمتر شدن میزان آلاینده ها بویژه شهرداریها و نیروی انتظامی تقدیر کرد و از  پلیس راهور خواست همچنان از تردد خودروهای دودزا و آلاینده در سطح استان جلوگیری کند. 

رییس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز تاکید کرد: معادن شن و ماسه آلاینده نیز باید فردا  هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند.

درویش پور خاطرنشان کرد: استقرار پایگاه های امداد و نجات اورژانس و جمعیت هلا ل احمر به منظور امدادرسانی سیار به شهروندان و مراجعان احتمالی در سطح مناطق مختلف شهری ضروری است.

وی با تاکید بر جلوگیری از فعالیت هایی که آلودگی هوا را تشدید می کند گفت: خودداری از فعالیت هایی ورزشی و عمرانی مانند آسفالت معابر و خیابان ها،  سوزاندن لاستیک ، فعالیت معادن و کارخانجات از جمله مسائل مهم به تصویب رسیده در کارگروه اضطرار و آلودگی هوا است.

وی اظهار داشت: اعمال قانون در این روزها به طور دقیق اجرا شود به خصوص با صنایع آلاینده و افرادی که خودرو آنان معاینه فنی لازم را ندارند به جد برخورد شود.

معاون استاندار البرز افزود: دستگاه های امداد رسان، ایستگاههای سیار اوراژانس خود را به ویژه در فردیس،ساوجبلاغ، اشتهارد، کرج و نظرآباد فعال کنند همچنین بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به شهروندان داشته باشند.

درویش پور ضرورت بکارگیری حداکثر توان ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی مسافران این استان البرز را مورد تاکید قرارداد و اعلام کرد که  ۶۲ درصد آلودگی هوا منابع متحرک از جمله خودروها هستند که در روز دوشنبه با توجه به شدت آلودگی هوا از تردد حتی اتوبوس های آلاینده نیز باید خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: انجام هر نوع پروژه عمرانی از سوی شهرداری ها در شهرستان های کرج ، ساوجبلاغ، اشتهارد، فردیس و نظرآباد ممنوع است.

معاون استاندار البرز در خصوص آماده باش دستگاه های خدمت رسان  بیان داشت: پلیس راهور،اورژانس، مراکز درمانی در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز اقدام به خدمت رسانی کنند.
درویش پور تاکید کرد: برای کنترل وضعیت، واحدهای صنعتی آلاینده و معادن شن و ماسه فردا تعطیل خواهند بود  و همراهی شهروندان نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد و انتظار می رود فردا تا حد امکان از خودروهای شخصی استفاده نشود.

تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار طی روز آینده در منطقه البرز مرکزی است که به دلیل رخداد وارونگی دما در سطوح مختلف جو، روند افزایش آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

هواشناسی آسمان پس فردا دوشنبه البرز را ابری، اواخر وقت بارش پراکنده ، کیفیت هوا ناسالم و کمترین و بیشترین  دما بین۲ تا ۱۲ بالای صفر اعلام کرد  و کیفیت هوا ناسالم خواهد بود.

سه شنبه آسمان نیمه ابری تا ابری، مه آلود ، بعضی ساعات وزش باد و بارش باران و برف  دما منفی یک تا هفت درجه بالای صفر کیفیت سالم و چهارشنبه  کمی تا قسمتی ابری و مه رقیق ، دمای هوا بین منفی ۲ تا ۹ درجه بالای صفر و کیفیت هوا سالم است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =