۱۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83575969
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل سوخت خودروهای پخش کالا باید حل شود

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: مشکل سوخت خودروهای پخش کالا باید حل شود و برای حل این مساله باید آمار و ارقام خودروهای بنزین سوز و دوگانه سوز در نظر گرفته شود ضمن اینکه باید توجه داشت که در محورهای جنوب استان جایگاه سی ان جی وجود ندارد.

محمدعلی دهقان  روز یکشنبه در  نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمان افزود: واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی مشکلات مربوط به سوخت را طی ۴۸ ساعت مکتوب  به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند تا به صورت جمع بندی به ستاد تنظیم بازار مرکز منعکس کنیم.

وی همچنین با اشاره به کنترل و نظارت جدی بازار و برخورد با سوءاستفاده کنندگان گفت: طبق نظر اقتصاددانان افزایش قیمت سوخت به طور متوسط دو تا سه درصد در افزایش قیمت کالاها تاثیر دارد.

مهدی حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در ادامه گفت: اکنون در شرایط ویژه ای هستیم و از دستگاه های اجرایی درخواست داریم که مصوبات ستاد تنظیم بازار را جدی گرفته تا بتوانند عملیاتی شوند.

وی افزود: ما به تنهایی نمی توانیم بازار را کنترل کنیم و تمام دستگاه ها باید پای مصوبات باشند.

حسینی نژاد همچنین با اشاره به ۶ هزار بازرسی که توسط همکاران صمت و اصناف از بازار به عمل آمده است تاکید کرد: افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت در سطح بازار اجحاف بزرگی به مردم است که نباید این کار صورت بگیرد.

نماینده شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان نیز افزود: تصمیم گیران براساس کلاس و دسته بندی خودروها کار سهمیه بندی سوخت را انجام داده اند و نمی دانند هر خودرو چه کاری انجام می دهد.

وی با اشاره به طرح پیمایش و اینکه خودروهای درون شهری با توجه به سوخت و عملکرد شارژ می شوند گفت: جایگاه های سی ان جی در ماه های آینده در مسیر های شهرستانی جنوب استان افتتاح و خودروها می توانند استفاده کنند.

نماینده اداره کل اطلاعات استان کرمان در ستاد تنظیم بازار استان نیز با بیان اینکه رصد بازار افزایش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت کالاها را نشان می دهد گفت: بخش نظارتی و بازرسان اصناف چه کاری انجام می دهند؟ اگر بازار به حال خود رها باشد کار به جایی نخواهد رسید.

وی  بیان داشت: افزایش قیمت بنزین با توجه به اینکه خودروهای حمل کالا سهمیه بنزین دولتی دارند نباید بر هزینه های حمل کالا اثر بگذارد و اگر چنین چیزی باشد سوء استفاده محسوب می شود.

این نماینده تصریح کرد: باید قیمت ها ثابت بماند و روش دیگری را برای کمک به ناوگان حمل کالا بگذاریم که این کار می تواند سهمیه بندی سوخت و یا شارژ ریالی انجام گیرد و نظارت نیز به صورت جدی تری انجام شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =