کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه با افزایش غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

 متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۹۵ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، منواکسید کربن ۳۲ با شاخص ودی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۶ به ثبت رسیده است.

ایستگاه‌های پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۱۳۸، پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۳۴ و شهرری (منطقه ۲۰) ۱۲۶ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های پونک با شاخص ۵۰، اقدسیه (منطقه ۱)  با شاخص ۵۹ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با شاخص ۶۰ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =