۱۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83575711
۰ نفر

برچسب‌ها

استقبال روسیه از تبادل زندانیان میان یمن و عربستان

مسکو – ایرنا – وزارت امور خارجه روسیه از آزادی ۲۰۰ اسیر انصارالله توسط نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که در پاسخ به اقدام مشابه صورت گرفت، استقبال کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود با امیدبخش خواندن این اقدام عربستان سعودی و نیز کاهش محدودیت برای پروازهای سازمان جهانی بهداشت در صنعا برای تخلیه مجروحان و بیماران گفته است: گام مشابهی نیز در اواخر ماه سپتامبر(دوماه پیش)  از سوی جنبش انصارالله برداشته شد و ۳۵۰ نفر از افراد مسلح وفادار به «عبدربه منصور هادی» (رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن) ازجمله سه نظامی عربستانی آزاد شدند.
«مسکو از اینگونه اقدامات طرف‌های درگیر در یمن استقبال می‌کند و بر این باور است که این اقدامات به کاهش دردها و مشکلات انسانی در این کشور کمک می‌کند و فضای لازم برای اعتمادسازی و حرکت به سوی حل‌وفصل سیاسی و دیپلماتیک بحران یمن را بوجود می‌آورد.»
وزارت خارجه روسیه می گوید: به رغم برخی حوادث در حدیده یمن، با توافق به دست آمده درباره استفاده از درامدهای گمرکی برای تامین هزینه‌های بندر، تخلیه و بارگیری محموله‌ها ازسرگرفته شده است.
در پایان بیانیه از طرف‌های درگیر در مناقشه یمن دعوت شده است که این موارد مثبت ادامه یافته و منجر به توقف کامل اقدامات جنگی در این کشور و آغاز روند صلح در یمن تحت نظارت سازمان ملل شود.
بحران یمن از سال ۲۰۱۵ با تجاوز ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به این کشور پس از انقلاب مردمی در آن آغاز شد.
با گذشت نزدیک به چهار سال، این بحران همچنان ادامه دارد اما در سال گذشته طرف‌های درگیر با حضور در استکهلم پایتخت سوئد به توافقی دست یافتند که هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =