بیش از ۱۸۵۰ واحد مسکن مددجویی آذربایجان‌غربی در حال احداث است

‌ارومیه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر، یک هزار و ۸۵۸ واحد مسکن مددجویی استان در حال احداث است که با اتمام آن، حدود یک سوم خانوارهای مددجو صاحب مسکن می شوند.

عزیز سهندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین نیازسنجی‌ها، در حال حاضر پنج هزار و ۲۰۶ خانوار شهری و روستایی مددجو در آذربایجان‌غربی فاقد مسکن مقاوم هستند.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی تمام توان خود را برای تامین مسکن این تعداد خانوار به کار می‌گیرد.

وی بیان کرد: امسال ۴۸۸ واحد مسکن شهری و روستایی برای مددجویان فاقد مسکن تحت حمایت کمیته امداد استان احداث شده که از این تعداد، ۳۳۰ واحد روستایی و ۱۵۸ واحد شهری است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد که دو سوم واحدهای احداث شده برای مددجویان، در روستاها ساخته می‌شود که نشان‌دهنده توجه به کاهش مشکلات مددجویان به‌ویژه در روستاهاست.

سهندی گفت: برای ساخت ۴۸۸ واحد مسکن مددجویی روستایی و شهری طی سال جاری در آذربایجان‌غربی ۱۲۶ میلیارد ریال هزینه شده که متوسط ۲۶۰ میلیون ریال برای هر واحد را نشان می‌دهد.

وی افزود: منابع اعتباری تامین مسکن مددجویان شامل کمک‌های دولتی، تسهیلات صندوق امداد ولایت و سایر بانک‌ها، جذب مشارکت خیران و مشارکت اقوام و مددجویان است.

حدود ۱۷۳ هزار نفر در آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها