برترین اندیشمندان و دانشمندان جوان معرفی شدند

تهران- ایرنا- سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران، بنیادنیکوکاری جمیلی و پارک علم و فناوری برگزار شد و برترین‌های این جشنواره معرفی شدند.

مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه شنبه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. حمایت از ایده پردازان جوان، ایجاد کسب‌ وکارهای مبتنی بر فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی با هدف تبدیل دارایی‌های فکربه ثروت، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف جشنواره بود.

دبیر این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: در سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان برتر هزار و ۱۰ نفر شرکت کردند و ۳۱۶ ایده در مرحله ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ۲۱۶ ایده  به مرحل نهایی راه یافت تا در نهایت ۲۶ ایده انتخاب شود.

«قوام الدین زاهدی» افزود: از این تعداد در نهایت ۴ ایده تیمی و ۴ ایده انفرادی انتخاب شدند و برای هر بخش تیمی مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال و  هر بخش انفرادی ۲۵۰ میلیون ریال کمک هزینه راه اندازی ایده اهدا شد.

وی با تاکید بر اینکه این ایده ها پس از حمایت بنیادهای حامی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر می شوند، اظهار داشت: این ایده ها با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه تهران، تلاش می کنند ایده خود را به محصول برسانند تا در فرصت های مناسب سرمایه گذاران با آنها مشارکت کرده و کار تجاری سازی را دنبال کنند.

زاهدی با تاکید بر اینکه انتخاب برترین ها فقط به این جشنواره ختم نمی شود، خاطرنشان کرد: پس از جشنواره نیز در صورتی که این ایده ها مشکلاتی داشته باشند، از آنها حمایت مادی و معنوی می شود.

در پایان این جشنواره ۸ ایده برتر تقدیر شدند که اسامی آنها به این شرح است:

۱-فیزیک: ایده ساخت سنسورکدورت سنج آنلاین توسط تیم محمدمهدی غلامی، محمدغیبی، محمدجوادنجاتی، سید مرتضی جواد پور، علی قمشه و محمد جواد مصطفیان

۲- شیمی: تولید سوخت از ضایعات پلاستیکی و لاستیکی توسط سمیه شایسته پور

۳-  علوم زیستی: تولید روغن های غنی از امگا ۳ توسط تیم محمد امین گچ پز، محمد حسین متالهی اردکانی، محمد تقی گنج خانلو، پرستو طالع نیا و ریحانه داشاب.

۴- فیزیک: طراحی و ساخت زیست حسگر فیبرنوری تشخیص بیماری پارکینسون توسط رقیه پرویزی

۵- زمین شناسی: طراحی نرم افزار زمین شناسی توسط تیم محسن والی زاده، محمود رحیمی، سینا بنی طالبی، محمد بادپیما، علی رفعت و شهاب الدین گلپایگانی

۶- علوم زیستی: پوشش ضدمیکروب بر پایه نانو برای افزایش ماندگاری مواد غذایی مریم حیدری سورشجانی

۷- ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر: طراحی سامانه پردازش تصاویر پزشکی توسط تیم معصومه ظفریان، سمانه کاظم فرزندی و ثنا غفار مقدم

۸- شیمی: تولید نانو کمپسول ها معطر برای معطر ساختن داعمی منسوجات توسط کوثر محمدی

در این جشنواره «محمود نیلی محمود آبادی» رییس دانشگاه تهران، «ابراهیم جمیلی» رییس هیات امنا بنیاد نیکوکاری جمیلی، «محمود کمره‌ای» استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران و رییس جشنواره از جمله سخنرانان  بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =