صعود کوهنوردان چرداولی به قله‎های دومیر و برف‎انبار

ایلام- ایرنا- رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی چرداول گفت: کوهنوردان این شهرستان با موفقیت به ۲ قله مهم در استان های قم و مرکزی صعود کردند.

محمد محمدزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیات کوهنوردی شهرستان چرداول طی ۲ برنامه در قالب ۲ تیم آقایان و بانوان روزهای هفتم و هشتم آذرماه به قله های دومیر استان مرکزی با ارتفاع سه هزار و ۵۰۵ متر( بام شهر اراک) و قله برف انبار به عنوان بلندترین قله استان قم با ارتفاع سه هزار در ۲ روز متوالی صعود کردند.

وی افزود: اعضای این تیم ۱۵ نفره پس از ۲ روز کوهپیمایی به این قله ها صعود و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز آنها به اهتزار درآوردند.

رییس هیات کوهنوردی چرداول تاکید کرد: این برنامه ورزشی و فرهنگی در ۲ گروه آقایان و بانوان و به مناسبت هفته بسیج و با حضور ۱۵ کوهنورد خانم و آقا انجام شد.

محمدزاده یادآور شد: بانوان کوهنورد چرداولی هفتم آذر ابتدا قله دومیر اراک را فتح کردند و همزمان کوهنوردان آقا به نوک قله برف انبار قم رسیدند.

وی اضافه کرد: هشتم آذر کوهنوردان چرداولی با جابجایی در ۲ استان اراک و قم قله های مرتفع این مناطق را فتح کردند و در مجموع چهار مرحله بر بام این دو قله قرار گرفتند.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =