مجریان و ناظران مصمم به برگزاری انتخاباتی پرشور هستند

همدان- ایرنا- رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان همدان گفت: تعامل و وفاق شکل گرفته بین اعضای هیات اجرایی، نظارت و در مجموع مجریان و ناظران یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نویددهنده تلاش این افراد جهت برگزاری انتخاباتی پرشور است.

حجت الاسلام جلال مرادی روز شنبه در آیین افتتاحیه ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: باید زمینه برگزاری انتخاباتی مورد قبول مردم، تمامی سلایق و داوطلبان که خود را مهیای گرم کردن تنور انتخابات کرده اند، فراهم شود.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی الگوی مردم سالاری دینی پاک در جهان است و امام راحل به واسطه جایگاه ویژه در قلب مومنان، در اولین گام نظام مقدس و قانون اساسی را به رای مردم گذاشتند که این کار ایشان به معنای جمهوریت نظام اسلامی و مردم سالاری دینی است.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان همدان ادامه داد: ایران به لحاظ کثرت برگزاری انتخابات و حضور حداکثری مردم در این رویداد سیاسی، انتخابات های بی نظیری را تاکنون برگزار کرده است و داده های آماری موید بالا بودن آمار حضور مردم ایران در پای صندوق رای نسبت به میانگین جهانی است.

حجت الاسلام مرادی ابراز امیدواری کرد: در انتخابات پیش رو نیز شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشیم تا انتخاباتی، پرشور، با شکوه، حماسی و در تراز نظام جمهوری اسلامی برگزار شود.

وی گفت: مجریان و ناظران باید تمامی فرایندهای انتخابات به ویژه نامنویسی داوطلبان، بررسی صلاحیت ها و رای گیری را حق الناس بدانند وبرای تحقق این خواسته می طلبد حمایت و جانبداری نکردن از افراد در  اولویت قرار گیرد.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان همدان گفت: امانت دانستن تمامی مراحل انتخابات، توجه به بی طرفی و طرفداری نکردن اعضای هیات های اجرایی و نظارت از افراد و جریان ها مورد تاکید است.

حجت الاسلام مرادی ادامه داد: قانون انتخابات مجلس یازدهم با مجلس دهم متفاوت است چراکه در سوم خرداد سال ۹۵ قانون انتخابات اصلاح شد.

وی ادامه داد: تبلیغات زود هنگام در قانون جدید جرم تلقی شده و داوطلبان نباید به غیر از زمان تعیین شده وارد تبلیغ شوند در غیر این صورت ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات ملزم به برخورد است.

رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان همدان با بیان اینکه طبق قانون تمامی نیروهای اداری ملزم به رصد تخلف هستند اضافه کرد: بریز و بپاش در انتخابات و پهن کردن سفره و دادن نهار و شام ممنوع و جرم است. 

حجت الاسلام مرادی تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران و هواداران آنها مراقب باشند که از قانون عبور نکنند در عین حال مجریان و ناظران انتخابات نیز ملزم به رعایت قانون هستند و تاکید می شود که بر مُر قانون پایبند باشند.

استان همدان با ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =