دولت هنگ‌کنگ کمیته بازنگری مدیریت بحران تشکیل می دهد

تهران- ایرنا-یک مقام عالی رتبه هنگ کنگ همزمان با ادامه اعتراضات در این منطقه گفت: دولت درصدد تشکیل کمیته‌ای مستقل برای بازنگری در مدیریت بحران است.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری‌های رویترز و آسوشیتدپرس، "متیو چونگ"، دومین مقام عالی رتبه هنگ کنگ، به خبرنگاران گفت: دولت درصدد تشکیل کمیته‌ای مستقل برای بازنگری در مدیریت بحران است. به دنبال اعضای کمیته هستیم و مقدمات کار را کلید زده ایم. امیدواریم در زمانی کوتاه به پیشرفت هایی برسیم. 

تظاهرات امروز(شنبه) معترضان برای اولین بار شاهد حضور دانش آموزان دبیرستانی و نیروهای نظامی بازنشسته بود. 

فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ اعلام کردند، با ظلم نیروهای پلیس و بازداشت های غیرقانونی مبارزه خواهند کرد و تا زمانی که هنگ کنگ شاهد دموکراسی بیشتری نباشد، از مبارزه دست برنخواهند داشت. 

گروهی تحت نام "پسران داخلی" آهنگی را در پارک هنگ کنگ، محل تجمع معترضان، اجرا کردند که در آن به معترضان می گویند، همه هنگ کنگ از شما حمایت می کند. سخنرانان در جمع معترضان در این پارک به جمعیت حاضر یادآور شدند، اکنون زمان تداوم جنگ برای استقلال واقعی است. .

هنگ کنگ پس از انتخابات هفته گذشته و پیروزی نامزدهای دموکراسی‌خواه تا حدی آرام بود اما، با این وجود، به نظر می رسد فعالان مشتاق حفظ پوایی جنبش خود هستند. 

معترضان هنگ کنگی از آنچه به عنوان مداخله چین در آزادی های وعده داده شده به هنگام بازگشت هنگ کنگ از انگلیس به چین در سال 1977یاد می کنند، خشمگین هستند اما، چین هرگونه دخالتی را رد می کند و می گوید، به اصل یک کشور، دو سیستم متعهد است. پکن دشمنان خارجی را به دامن زدن به ناآرامی ها در هنگ کنگ متهم می کند.

روزنامه حزب کمونیست چین در گوانگ ژو امروز(شنبه) نوشت، پلیس یک شهروند برزیلی را به اتهام تبانی با افرادی در آمریکا به منظور مداخله در مسایل هنگ کنگ بازداشت کرد.

پکن در واکنش به تصویب قوانین جدیدی در آمریکا در حمایت از معترضان در هنگ کنگ، به واشنگتن هشدار داد، به اقدامات متقابل دست خواهد زد.

"دونالد ترامپ"، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه(۶ آذر) دو مصوبه اخیر کنگره آمریکا در دفاع از حقوق بشر در هنگ‌کنگ و معترضان دموکراسی‌خواه این جزیره را امضا کرد.

تظاهرات ضد دولتی که از ژوئن در هنگ کنگ و در اعتراض به طرح لایحه استرداد مجرمین به چین آغاز شد، در مقاطعی موجب تعطیلی کسب و کار، فعالیت های دولت، مدارس و حتی فرودگاه بین المللی هنگ کنگ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =