فیلیپین میزبان مسابقات ورزشی جنوب شرق آسیا ۲۰۱۹

تهران- ایرنا- فیلیپین از امشب میزبان سی‌امین تورنمت بزرگ مسابقات ورزشی کشورهای جنوب شرق آسیا۲۰۱۹ با حضور بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از کشورهای دهگانه شرکت کننده در بازی ها خواهد بود.

مسابقات ورزشی آسه آن ۲۰۱۹ از امشب در یکی از ورزشگاههای مانیل با رژه هزاران ورزشکار از کشورهای مالزی، اندونزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، کامبوج، لائوس، ویتنام، میانمارو برونئی و آمیزه ای  از مراسمی با جلوه های بصری از فرهنگ فیلیپینی به طور رسمی آغاز می شود.

طبق گزارش کمیته برگزاری، این مسابقات در ۵۳۰ رشته ورزشی در ۶ ایالت و شهرهای بزرگ فیلیپین در جنوب شرق آسیا برگزار می شود.

کارشناسان می گویند این مسابقات منطقه ای که در رشته های بسیار زیادی برگزار می شود، احتمالا بزرگترین رویداد دوسالانه ورزشی در جنوب شرق آسیا خواهد بود.

این دور از مسابقات شاهد ۱۰ بازی جدید بستکتبال، کوراش و اسکیت بوردینگ برای نخستین بار خواهد بود.

کمیته برگزار کننده مسابقات به دانش آموزان و دانشجویان بلیت رایگان ارائه کرده اند تا در ورزشگاههای این کشور حضور داشته باشند.

رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین امشب در مراسم افتتاحیه این مسابقات که برای برگزاری برخی ازآنها مانند بازی های گلف، اسکواش، تیراندازی و فلوربال بلیت فروخته نمی شود، شرکت خواهد کرد.

مانیل از ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که درتلاش برای فراهم کردن تمهیدات اجرای مورد نیاز برگزاری این مسابقات بوده است.

مسئولان برگزار کننده مسابقات، با توجه به اینکه فیلیپین کشور طوفان های بزرگ است، بزرگترین چالش خود را مقابله با این طوفان ها اعلام کرده اند.

طبق گزارش های رسانه ای طوفان "پاگاسا" که افراد بومی آن را کاموری نیز می نامند اکنون با سرعت ۱۸۵ کیلومتر به سمت یکی از شهرهای برگزاری این مسابقات در شمال فیلیپین در حرکت است که احتمالا روز دوشنبه به این شهر خواهد رسد.

کلارک، مانیل و سوبیک ۳ شهر بزرگ فیلیپین در میزبانی از این مسابقات هستند که تا روز ۱۱ دسامبر(۲۰ آذر ۹۸) دامه خواهد یافت.

ترافیک سنگین شهرهای فیلیپین نیز از دیگر چالش های عمده میزبان برای برگزاری مسابقات در زمان  اعلام شده است که مسئولان شهری با ایجاد برنامه ها و خطوط ویژه رفت و آمد درصدد هستند تا بر این چالش غلبه کنند.

بیش از دو هزار نفر از ساکنان مانیل پایتخت فیلیپین امروز شنبه درحالی که بسیاری از آنها لباس ورزشکاران را برتن داشتند با برگزاری تظاهرات درمقابل کاخ ریاست جمهوری خواستار محاکمه رئیس جمهوری و آلن پیترکایتانو رئیس کمیته برگزاری مسابقات به اتهام فساد در بودجه شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =