۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 83574492
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۸ هزار بچه ماهی قزل آلا در بهاباد رهاسازی شد

یزد – ایرنا – مدیر شیلات جهاد کشاورزی بهاباد گفت: با پایان یافتن صید ماهی تیلاپیا از استخرهای این شهرستان، ۳۸ هزار قطعه بچه ماهی سرد آبی قزل آلا در ۱۳ باب استخرهای منطقه رهاسازی شد.

حسین ملکی نژاد بهابادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی سبب می شود تا مقدار مورد نیاز گیاه به صورت محلول در آب از طریق بندهای مربوطه در اختیار گیاهان قرار گیرد که این امر در بهبود کیفیت محصول اثر دارد .

وی پیش بینی کرد که تا پایان سال ۱۵ تن ماهی قزل آلا صید و روانه بازار بهاباد و مرکز استان یزد شود.

ملکی نژاد استفاده مناسب از منابع آبی، کاهش مصرف کودشیمیایی، افزایش سرانه مصرف ماهی و کمک به اشتغالزایی در منطقه را از مهمترین مزایای استخرهای چند منظوره کشاورزی برشمرد.

پرورش ماهیان سردابی

به ماهیان سرد آبی گفته می شود که در میانگین حرارتی هفت تا ۱۷ درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند (بهترین دمای رشد ۱۴ درجه سانتیگراد است)، بیشتر گونه های آزاد ماهیان در این گروه جای می گیرند و بیشتر گونه های آن از طریق تکثیر مصنوعی به منظور حفظ ذخایر منابع آبی یا صید ورزشی و یا تولید گوشت، تکثیر و پرورش داده می شوند.
از ویژگی این ماهیان وجود دندان در دهان، فلس های نقره فام و حفره دهانی نسبتا بزرگ و باله مخرجی کوتاه و یک باله چربی کوچک در روی ساقه دمی و باله دمی هموسرک است، از ماهیان مشهور این گونه که در ایران تکثیر و پرورش داده می شود، قزل آلای رنگین کمان است که در مزارع پرورش داده می شود.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =