نماینده ایلام: مسوؤلان ارشد کشور تنگناهای دولت را با مردم مطرح کنند

ایلام - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوؤلان ارشد کشور باید دغدغه‌های خود و تنگناهای دولت را با مردم مطرح و چرایی افزایش قیمت بنزین را برای افکار عمومی به صورت شفاف تشریح کنند در این صورت به‌ طور قطع مردم استقبال خواهند کرد.

سلام امینی در نشست با اصحاب رسانه استان ایلام با اشاره به اینکه این موضوع در بین نمایندگان مجلس در حال بحث و بررسی است، افزود: در این شرایط دولت باید قیمت‌ها را کنترل کند تا افزایش قیمت بنزین موجب تورم نشود و درآمد آن به اقشار کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه اختصاص یابد. 

وی یادآور شد: ما هم به‌ عنوان نماینده مردم، دست روی دست نگذاشته و همان روز نیز در صحن مجلس صحبت داشتیم، اینکه دخل مردم را به ریال و خرجشان را به دلار حساب کنیم، کار درستی نیست.

نماینده ایلام با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خاص این استان، تاکید کرد: این استان سرشار از منابع خدادادی آب و منابع هیدروکربنی است که مدیریت این ۲ منبع در دست مردم استان نیست.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول به پروژه بزرگ سامانه گرمسیری در استان اشاره کرد و گفت: در بحث آب و طرح سامانه گرمسیری، طول مسیر انتقال آب در استان ایلام ۸۷۵ کیلومتر مصوب شده که این میزان به ۲۷۵ کیلومتر کاهش‌ یافته است.

امینی اظهار داشت: در بحث مدیریت نفت ۲ سال دنبال این بودیم که مدیریت نفت و گاز غرب کشور به استان ایلام منتقل شود البته چارت آن اصلاح‌ شده است و تلاش خواهیم کرد بخشی از این مدیریت در استان ایلام مستقر شود.

وی از اکتشاف چاه‌های جدید نفت و گاز در استان خبر داد و افزود: در استان ایلام چاه‌های جدیدی کشف‌ شده و در حال راه‌اندازی است، این استان سرشار از منابع نفت و گاز بوده و بایستی بخشی از مدیریت نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام مستقر شود، البته چاه‌های چنگوله ‌در دست عقد تفاهم‌نامه و اقدام است.

وی با اشاره به تلاش و رایزینی‌ها برای اینکه استان ایلام جزو مناطق جنگی شناخته و مطرح شود، گفت: تاکنون  سه شهرستان ایوان، ایلام و مهران به‌عنوان منطقه جنگی مصوب شده است و البته این حق سایر شهرستان‌های استان نیز هست که به‌عنوان منطقه جنگی مطرح شوند.

امینی با اشاره به کنگره بزرگ اربعین حسینی در استان ایلام نیز افزود: در این ایام بیش از چهار میلیون زائر از مرز مهران تردد می‌کنند  که در این خصوص یکی از زیرساخت‌های لازم و مهم برای این سفر راه است، در واقع تهیه زیرساخت‌ها برای این همایش عظیم و ملی پروسه‌ای طولانی مدت بوده و به سرمایه‌گذاری و زمان زیادی نیاز دارد.

وی بابیان اینکه اطلاع‌رسانی و پوشش خبری اربعین حسینی در استان ایلام در بُعد کشوری ضعیف است، افزود: ایجاد یک پایگاه رسانه‌ای قوی در استان ایلام در راستای تقویت پوشش رسانه‌ای اربعین حسینی مطرح و پیشنهادشده است و امید است با کمک و همراهی رسانه‌های استان تحقق پیدا کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول اضافه کرد: در حوزه فرهنگی و مطبوعات و نشریات به دفعات برای اختصاص یارانه برای این قشر از جامعه پیگیری شده است.

امینی ادامه داد: در حوزه احداث و راه‌اندازی سینما در شهرستان‌های استان هم قول‌هایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده‌ شده است و در حوزه انتشارات نیز قول داده‌اند که چاپخانه‌ای مجهز در استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =