امکان ارزش‌گذاری و فروش اختراع با فعالیت فن‌بازارها ایجاد شد

تهران- ایرنا- رییس پارک فناوری پردیس گفت: با توجه به فعالیت فن‌بازارها و بروکرها در کشور فرصت ارزش گذاری اختراعات و فروش آنها ایجاد شده به طوری که تاکنون بیش از ده‌ها اختراع برای تجاری سازی فروخته شده است.

 مهدی صفاری نیا روز شنبه در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: اکنون ظرفیت‌های علمی و فناوری در پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان عرضه کننده فناوری در کشور ایجاد شده و با توجه به شرایط کشور هم رسانی در این زمینه نیاز است.

وی اظهار داشت: ما باید از اقدامات جزیره‌ای مستقل بپرهیز کنیم، باید این جزایر مستقل در قالب یک شبکه با یکدیگر همکاری کنند و فن بازارها و کارگزاران تجارت فناوری در این حوزه وارد فعالیت شده‌اند، باید مجموعه های فن بازار ، کارگزاران تجارت فناوری و دولت دست به دست هم دهند و این هم رسانی و هم افزایی ایجاد شود.

وی گفت: فن بازارها در طول سال های اخیر تلاش کرده‌اند تا در تامین سرمایه اختراعات ورود کنند، همچنین تلاش کرده‌اند تا اختراع را به صنعت وارد کنند و باید توجه داشت که ارزش‌گذاری اختراعات کار بسیار دشواری است که فن بازارها فرصت ارزش گذاری اختراعات و فروش آن در بخش‌های صنعتی را فراهم کرده‌اند.

صفاری نیا با بیان اینکه تمرکز ما درفن بازار این است که نیاز صنایع بزرگ رفع شود گفت: این اقدام فرصت جدیدی را برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرده است، فن بازارها همچنین در زمینه تجاری سازی فناوری‌های تولید شده در دانشگاه‌ها و همچنین تامین نیاز صنایع از خارج از کشور نیز دستاوردهای خوبی داشته اند.

در این نشست که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، از ۸ قرارداد سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری از ۳۲ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان رونمایی شد. این نشست تا فردا ادامه دارد.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha