۱۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۴
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83574223
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر سودان برای رفع تحریم‌ها به آمریکا رفت

تهران - ایرنا - روزنامه سودانی "سودان تریبیون" روز یکشنبه نوشت که نخست وزیر این کشور در تلاش برای رفع تحریم های آمریکا علیه سودان و خروج نام این کشور از لیست حامیان تروریسم، راهی واشنگتن شد.

براساس این گزارش، "عبدالله حمدوک" نخست وزیر سودان در راس یک هیات عالی عازم آمریکا شد تا با مقامات آن کشور برای رفع هرچه سریعتر تحریم هاییکه به رکود اقتصادی در این کشور دامن زده است، مذاکره کند.

وی را در این سفر شش روزه چند وزیر سودانی نیز همراهی می کنند تا بتوانند همه ابعاد منفی تحریم های آمریکا بر دولت و مردم سودان را بررسی کرده و درباره پدیده شوم تروریسم در این کشور و آفریقا نیز گفت وگو و رایزنی کنند.

از سه ماه قبل به ویژه بعد از شکل گیری نخستین دولت غیرنظامی در سودان، مقامات این کشور تلاش زیادی کردند تا به هر نحو ممکن از آمریکا بخواهند تحریم هایی را که قبلا علیه دولت عمر البشیر رئیس جمهوری مخلوع این کشور وضع کرده بودند، لغو کنند.

به همین دلیل قرار است نخست وزیر سودان در جریان ملاقات هایی که با مقامات آمریکایی در خصوص راههای تقویت همکاری های مشترک میان دو کشور خواهد داشت، بیش از همه در باره طرح توسعه تعاملات دوجانبه بعد از رفع تحریم ها تمرکز کنند تا این کشور بتواند با از سرگیری همکاری های منطقه ای و بین المللی زمینه را برای همکارهای گسترده تر دوجانبه نیز فراهم آورد.

دولت سودان امروز با صدور بیانیه ای ضمن پرداختن به موضوع سفر حمدوک به واشنگتن نوشت که این سفر در واقع مقدمه ای بر نشست ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) "کشورهای دوست سودان" در خارطوم است که قرار است در باره راهکارهای حمایت از اولین بودجه بعد از دولت عمرالبشیر بحث و گفت وگو کنند.

براساس این بیانیه، اگرچه دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که از دولت حمدوک حمایت می کند اما برای دولت موقت سودان هنوز مشخص نیست که این حمایت چگونه و شامل چه ابعادی خواهد بود، بنابراین نخست وزیر سودان در این سفر می کوشد در باره مصداق های حمایت آمریکا در دولت بعد از عمرالبشیر با میزبان خود گفت گو کرده تا از این طریق هرچه سریعتر زمینه خروج نام سودان از لیست حامیان تروریسم در آمریکا و رفع تحریم ها تصمیم گیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =